fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lokaty i inwestycje

Nowości inwestycyjne - Lokata Samba MultiBanku

Fotorzepa, MW Michał Walczak
MultiBank to kolejna instytucja zachęcająca inwestorów do powrotu na rynek akcji i surowców. Wykorzystuje do tego produkt strukturyzowany – dwuletnią lokatę Samba
MultiBank to kolejna instytucja zachęcająca inwestorów do powrotu na rynek akcji i surowców. Wykorzystuje do tego produkt strukturyzowany – dwuletnią lokatę Samba.
Inwestycja jest oparta na czterech indeksach. Trzy skupiają spółki giełdowe z różnych regionów świata (Nikkei 225, DJ Eurostoxx 50 oraz S&P 500). Czwarty to indeks surowców S&P GSCI ER. Jeśli wszystkie indeksy po dwóch latach będą przynajmniej o 20 proc. wyższe niż na początku, oprocentowanie lokaty będzie maksymalne, wyniesie 28 proc. (minus podatek Belki). Gdyby indeksy zyskały nie więcej niż 10 proc., zysk wyniesie od 0 do 7 proc. W pozostałych przypadkach można liczyć na zwrot zainwestowanego kapitału.
Osoby przekonane, że wzrosty cen na rynku akcji i surowców będą większe niż 28 proc., powinny oczywiście zainwestować tam np. za pośrednictwem funduszy, ale wtedy nie skorzystają z gwarancji kapitału.
Zaletą Samby jest krótki okres inwestycji. Bank dodatkowo kusi możliwością założenia trzymiesięcznej lokaty ze stawką 10 proc. w skali roku. Zapisy na lokatę trwają do 8 stycznia 2009 r.
Maciej Kossowski, Wealth Solutions
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA