fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Roszczenia chętnie ratusz kupi

Miasto Warszawa wykupi od spadkobierców właścicieli roszczenia do gruntów na pl. Defilad. To umożliwi rozpoczęcie tam inwestycji.
O projekcie wykupu roszczeń przygotowywanym w Biurze Gospodarki Nieruchomościami pisaliśmy jako pierwsi ponad rok temu. Spodobał się wówczas przedstawicielom organizacji właścicielskich.
– Jest szybki, racjonalny i stosunkowo łatwy do przeprowadzenia – tłumaczył Tadeusz Koss, wiceprezes Zrzeszenia Nieruchomości w Warszawie, który sam odzyskał działkę na pl. Defilad.
Zarząd miasta zdecydował wczoraj o wykupie roszczeń. – Ale rozmawiać możemy tylko o tych gruntach, co do których znani są wszyscy właściciele i ich spadkobiercy – tłumaczy wiceprezydent Andrzej Jakubiak.
Ratusz chce zacząć rozmowy od terenów, które mają być zagospodarowane w pierwszej kolejności. – Na razie mówimy o Muzeum Sztuki Nowoczesnej i parkingu – przyznaje wiceprezydent. – Do obu tych działek są roszczenia, które uniemożliwiają rozpoczęcie inwestycji.
Pierwsze negocjacje powinny ruszyć na początku 2009 roku. Pieniądze mają pochodzić z budżetu miasta.
Ratusz szacuje, że roszczeń na samym pl. Defilad jest ponad 20. Ich wykup to jeden ze sposobów na uwolnienie gruntów spod obowiązującego od ponad 60 lat dekretu Bieruta. Sejm miał się zająć jego zniesieniem jeszcze w tym roku. Ale nie zdąży.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA