fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Tour de Pologne: polska szarża

Nadzieje na etapowy sukces długo podtrzymywali Marcin Sapa i Sylwester Szmyd, wygrał jednak Włoch Angelo Furlan
Dwójka Polaków i Hiszpan Aitor Hernandez (Euskaltel) odjechali minutę po starcie w Mikołajkach. Na 100. kilometrze mieli już 8.20 min przewagi, ale od tej chwili peleton zabrał się do odrabiania strat. Czy doścignie uciekinierów, nie było pewne do ostatnich chwil pościgu na rundach w Białymstoku. Ucieczka skończyła się około 3 km przed metą.
Na pocieszenie śmiałkom pozostaje fakt, że Sapa przed Szmydem prowadzą w klasyfikacji górskiej, gdyż wygrali po jednej premii. – Dziś raczej nie mieliśmy szans dojechać w trójkę do mety. Słabe zmiany dawał Hiszpan. To nie pech, że peleton dochodzi uciekinierów na ostatnich kilometrach. To wszystko jest wyliczone przez ekipy rządzące w wyścigu – tłumaczył Sylwester Szmyd.
Ma on już w kieszeni kontrakt na przyszły sezon, będzie jeździł w grupie Liquigas Gaspol. Przed Tour de Pologne nie stawiał sobie konkretnych celów. – Formę miałem w lecie, teraz jest ona raczej dyskusyjna – mówił. We wtorek najwyżej sklasyfikowany polski kolarz w rankingu Pro Tour postanowił to jednak sprawdzić i był bliski sukcesu. Finisz w alei Piłsudskiego należał do sprinterów. Wygrał Angelo Furlan, ale nowym liderem, dzięki bonifikacie, został Australijczyk Allan Davis (Quick Step), trzeci na mecie. Najlepszy z Polaków Krzysztof Jeżowski był ósmy. Po trzech etapach najwyżej, na 13. miejscu, sklasyfikowany jest Maciej Bodnar (Liquigas Gaspol). Dziś czwarty etap z Siemiatycz do Lublina. Miał liczyć 243,6 km, ale ze względu na niską temperaturę skrócono trasę o ok. 40 kilometrów. Mikołajki - Białystok (184,8 km): 1. A. Furlan (Włochy, Credit Agricole) 4:26.56; 2. L.A. Pagliarini (Brazylia, Scott); 3. A. Davis (Australia, Quick Step); 4. Y. Hutarovich (Białoruś, Francaise des Jeux); 5. D. Flahaut (Francja, Scott); 6. M. Fischer (Brazylia, Liquigas Gaspol); ...8. K. Jeżowski; 16. A. Wadecki; 17. B. Matysiak (wszyscy Polska BGŻ) tsc. Po 3 etapach: 1. Davis 10:41.47; 2. Fischer 4 s straty; 3. L.Y. Bak (Dania, CSC) 7; 4. A. Schleck; 5. F. Schleck (obaj Luksemburg, CSC); 6. G. Larsson (Szwecja, CSC) tsc; ...13. M. Bodnar (Polska, Liquigas) 10; 51. Ł. Bodnar 15; 66. M. Sapa 17; 90. Jeżowski 21, 91. Wadecki; 92. M. Rutkiewicz; 93. Matysiak; 94. D. Baranowski tsc; 103. T. Kiendyś (wszyscy Polska BGŻ) 25; 116. S. Szmyd (Polska, Lampre) 36.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA