fbTrack

Biznes

Krynica w obiektywie

Kazimierz Marcinkiewicz - najpopularniejszy polityk wśród krynickich kuracjuszek
Nieznane
Uwagę mediów i kuracjuszy spacerujących po krynickim deptaku przyciągają przede wszystkim znani politycy
Większość z nich chętnie wciela się na chwilę w rolę gwiazd i rozdaje autografy, pozuje do pamiątkowych zdjęć. Atmosfera Krynicy, która sprzyja nieformalnym spotkaniom, wpływa też na oficjalną część forum, gdzie goście czują się i dyskutują swobodniej niż na urzędowych spotkaniach.
Stałym punktem spotkania w Krynicy są nagrody Forum Ekonomicznego wręczane tradycyjnie pierwszego dnia obrad. W tym roku wyróżnienie dla Firmy Roku 2007 dostał Wniesztorgbank, drugi co do wielkości bank w Rosji, którego udziałem był najlepszy w tym roku debiut na giełdach w Londynie i Nowym Jorku. - To bank, który przeszedł długą drogę restrukturyzacji, przekształcił się z nieefektywnej instytucji państwowej w nowoczesny, sprawnie funkcjonujący komercyjny bank, który może sobie pozwolić na ekspansję zagraniczną - wyjaśniał w rozmowie z "Rz" Zygmunt Berdychowski, pomysłodawca i szef Forum Ekonomicznego w Krynicy. Nagrodę dla Człowieka Roku otrzymał Vaclav Havel, jeden z sygnatariuszy Karty 77 (w tym roku przypada 30. rocznica jej podpisania). - Havel to symbol kilkudziesięciu ostatnich lat historii Europy, symbol przejścia z jednej do drugiej epoki. Myślę, że warto takie symbole pokazywać, a temperatura bieżących sporów nie powinna przykrywać tego, co fundamentalnie ważne - podkreślał Berdychowski.
Nagrodę specjalną forum Nowa Kultura Nowej Europy otrzymał w tym roku Krzysztof Czyżewski z Fundacji Pogranicze, publicysta, prozaik i animator kultury. Rada programowa postanowiła też przyznać nagrodę specjalną Grigorijowi Surkisowi, przewodniczącemu Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej. - Organizacja mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku stanowi dla Polski i Ukrainy wydarzenie i historycznie, i politycznie niezwykle doniosłe - twierdził Berdychowski. Barrington i redaktor naczelny "Rz" Paweł Lisicki był jedną z imprez kulturalnych tegorocznego tegorocznego forum Rozwoju Przemysłu na deptaku.          
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL