fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Coraz więcej funkcji w e-kontach

Fotorzepa, Darek Golik
Banki poprawiają systemy. Instytucje wprowadzają nowe elementyw obsłudze kont przez Internet, ale także ulepszają istniejące już zabezpieczenia
Ostatnio zmiany wprowadziły Volkswagen Bank direct oraz mBank i Pekao, a nieco wcześniej ING Bank Śląski. Wkrótce swoje systemy będą udoskonalać Millennium Bank oraz Deutsche Bank PBC.
W mBanku od kilku dni można zmienić dane osobowe, np. numer dowodu osobistego i adresu, przez zakładkę w koncie internetowym (wcześniej było to możliwe tylko przez mLinię). Wprowadzona została również możliwość eksportowania historii operacji w różnych formatach plików.
Volkswagen Bank direct wprowadził możliwość samodzielnej konfiguracji strony internetowej pod kątem usług, z których użytkownik korzysta najczęściej. Serwis wyposażono w moduł poczty wewnętrznej, przez którą klient może się kontaktować z pracownikami banku w sprawach zmian limitów transakcyjnych czy niektórych danych osobowych.
Na początku lipca nowe funkcje do serwisu internetowego wprowadził Pekao i wtedy pojawiła się m.in. możliwość wykonywania przez Internet przelewów walutowych do banków krajowych i zagranicznych, szybkiej zmiany hasła i samodzielnego ustalania PIN-kodu.
W czerwcu duże zmiany w systemie transakcyjnym wprowadził ING Bank Śląski, który umożliwił automatyczne otwieranie rachunków w walutach obcych oraz konta oszczędnościowego, a także możliwość zmiany adresu korespondencyjnego.
Wkrótce spore zmiany wprowadzą także Millennium i Deutsche Bank PBC. Ten ostatni planuje jesienią wdrożyć nową wersję systemu dla klientów indywidualnych oraz mikrofirm. Udostępni usługę doładowania kart typu pre-paid, doda niemiecką wersję językową (obecnie są polska i angielska) i wprowadzi wyciągi elektroniczne w nowym standardzie. W planach jest także uruchomienie pod koniec roku usługi składania zleceń maklerskich przez ten system.
Internetowe serwisy ułatwiają stosowanie numeracji rachunków w standardzie IBAN (używanych w przelewach zagranicznych). Banki część zmian wprowadzają na życzenie klientów. – Przeprowadziliśmy badania, w których klienci oceniali funkcjonalność systemu. W trakcie przygotowywania nowej koncepcji systemu uwzględniliśmy te uwagi – mówi Jarosław Augustowski, dyrektor Volkswagen Bank direct.
Banki zmieniają też sposób autoryzacji operacji, wprowadzając metody, które mają zwiększyć bezpieczeństwo. W mBanku np. została wprowadzona możliwość zabezpieczenia przelewu zdefiniowanego hasłem esemesowym lub hasłem jednorazowym (decyduje o tym użytkownik konta).
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA