fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Ponad sto tysięcy metrów kwadratowych do handlowania

Wizualizacja
Przy ul. Pabianickiej i Chocianowskiej w Łodzi ruszyła budowa sklepu IKEA i centrum handlowego Port Łódź. Będzie to największa tego typu galeria w regionie. Oddanie obiektu do użytku planowane jest na czwarty kwartał 2009 roku.
Sklep IKEA będzie zaś oddany w sierpniu przyszłego roku. Prace budowlane prowadzi spółka Inter IKEA Centre Polska. Wartość inwestycji to 200 mln euro. Całkowita powierzchnia centrum handlowego to 120 tys. mkw., w tym około 33 tys. mkw. zajmować będzie pierwszy w Łodzi i największy w Polsce sklep IKEA. Jest tu też miejsce dla ponad 200 sklepów i punktów usługowych o zróżnicowanej ofercie – znajdzie się tu m.in. Leroy Merlin oraz delikatesy Alma.
Stefan Vanoverbeke, dyrektor zarządzający IKEA Retail, mówi, że z myślą o klientach w największym w Polsce sklepie IKEA zostanie przygotowanych ponad 60 aranżacji wnętrz – do kupienia będzie około 9,5 tys. artykułów z tego asortymentu. – Nie zabraknie tu też szwedzkiej restauracji oraz miejsca zabaw dla dzieci – mówią przedstawiciele inwestora. Całość ma dopełniać tzw. Patio. – Będzie to kompleks o powierzchni ok. 7 tys. mkw. przeznaczony na m.in. ścieżki spacerowe, drewniane tarasy, stoliki i ławeczki. Wszystko w otoczeniu krzewów, kwiatów oraz drzew. Autorem koncepcji architektonicznej Portu Łódź jest Biuro Architektoniczne Evenden z Danii – podają przedstawiciele inwestora. Do dyspozycji klientów oddanych zostanie 4,5 tys. bezpłatnych miejsc parkingowych.
– Nowatorskim pomysłem jest wybudowanie na terenie Portu Łódź dwóch przystanków tramwajowych mających usprawnić komunikację – mówią przedstawiciele inwestora.
Dodają, że IKEA przeznaczyła 11 mln euro na inwestycję w infrastrukturę miasta.
Port Łódź stanie 9 km od centrum miasta.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA