fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Publicystyka

Piotr Gabryel: Cała władza w ręce rad

Polska Republika Rad radzi od poniedziałkowego poranka. I rada w radę jedna celniejsza od drugiej - pisze Piotr Gabryel w autorskim przeglądzie prasy
Poniedziałek
Polska Republika Rad radzi od poniedziałkowego poranka. I rada w radę jedna celniejsza od drugiej. "Mówi się (...), iż cała awantura o instalację [tarczy antyrakietowej – przyp. P.G.] w Polsce to tylko (...) zasłona dymna" – spekuluje w "Newsweeku" Michał Kobosko. I dodaje: "Amerykanom zależy bowiem nie na antyrakietach, ale na umieszczeniu w Europie Środkowej superwydajnego radaru, który śledziłby wszystko, co się dzieje w przestrzeni do Uralu albo i dalej". A na to, żeby szpiegować z Polski Rosję albo i Chiny, zgody Koboski nie ma i nie będzie, więc najlepiej byłoby, żebyśmy sobie od razu z tarczą antyrakietową dali spokój.
Wtorek
Dopiero dziś odważyłem się zapoznać z dobrą radą Janiny Paradowskiej z poniedziałkowej "Polski". Radą prostą jak polski odcinek rurociągu Przyjaźń: zamiast tracić czas na zapewne bezowocne poszukiwanie (niezależnego od Rosjan) źródła ropy np. w Kazachstanie, lepiej niezwłocznie podłączyć się "do jakiejś innej rury". Jakiejś innej rury rosyjskiej?
Środa
Na rysunku w "Polityce" lesbijka całuje w brzuch lesbijkę w zaawansowanej ciąży. Obok deklaracja: "Dla dziecka ważniejszy jest fakt, że posiada dwoje kochających rodziców, niż to, że są oni tej samej płci". Za pomocą tego i podobnych odkryć Joanna Podgórska, autorka okładkowego artykułu "Mamy lesmamy", przekonuje czytelników, że dzieciństwo w homorodzinie to jedna z najlepszych rzeczy, jaka się może człowiekowi przytrafić. Ciekawe, czy to samo doradza również członkom własnej rodziny?
Czwartek
Po ogłoszeniu przez Leo Beenhakkera składu futbolowej reprezentacji Paweł Zarzeczny radzi na łamach "Polski", co najlepiej robić do chwili rozpoczęcia Euro, aby pomóc naszym piłkarzom: "Modlić się". Po czym przestrzega: "Ale i tu jest problem. Bo jak wiadomo, nawet papież jest Niemcem".
Piątek
"GW" przeprowadziła sondaż, z którego wynika, że najlepszym z zagranicznych polityków prezydentem Polski byłby Tony Blair, przed Angelą Merkel i George'em W. Bushem. Wujek "Dobra Rada" Jacek Pawlicki radzi nam już w tytule swego tekstu: "Wypożyczyć Tony'ego Blaira". Najtrafniejszym komentarzem do tego komentarza, całego sondażu i rady autora jest nadtytuł, jaki badaniu dała redakcja "GW": "Dziwny sondaż "Gazety"".
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA