Linie lotnicze i lotniska

Egipt nie przestanie dopłacać do czarterów

AFP
Program dopłat do lotów czarterowych realizowany przez egipski rząd kończy się 31 października. Już teraz wiadomo jednak, że zostanie on przedłużony
Generał Ahmed Hamdi, dyrektor wydziału do spraw bezpieczeństwa w Ministerstwie Lotnictwa Cywilnego w Egipcie, potwierdził przedłużenie programu dopłat dla przewoźników czarterowych na trasach do Egiptu - informuje na stronie internetowej Stowarzyszenie Rosyjskich Biur Podróży ATOR.
Egipskie Ministerstwo Turystyki wróciło do wypłacania subsydiów w listopadzie 2016 roku. Efektem jest wzrost liczby pasażerów z kluczowych rynków źródłowych. W pierwszych siedmiu miesiącach tego roku liczba przyjazdów turystycznych do Egiptu wzrosła o 54 procent (porównując rok do roku), do 4,3 miliona. Na razie nie wiadomo, jaką kwotę resort turystyki wypłaci za 2017 rok. ATOR przypomina jedynie, że dopłaty z Egiptu są niższe niż z Turcji. W przypadku tego ostatniego kraju za każdy rejs z co najmniej 150 pasażerami na pokładzie wypłacane jest 6 tysięcy dolarów. W przypadku większej liczby osób kwota rośnie o 30 procent, do 7 - 8 tysięcy dolarów. Jeśli chodzi o Egipt, to na lot do Szarm el-Szejk można otrzymać 3 tysięcy dolarów wsparcia.
Według przedstawicieli egipskiej branży turystycznej nadchodzący sezon zimowy zapowiada się bardzo dobrze. Tylko z Niemiec tygodniowa liczba lotów ma się zwiększyć ze 120 do 190. Rosyjska branża podkreśla, że gdyby loty między Rosją i Egiptem zostały przywrócone, miesięcznie mogłaby kontraktować co najmniej 500 lotów do Egiptu.
Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL