fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Holendrzy postawili na Łódź

Projekt Ghelamco - Przystanek mBank
Materiały
Inwestor, który lokuje kapitał funduszy emerytalnych oraz ubezpieczycieli, zadebiutował w Polsce, kupując nieruchomość nie w Warszawie, ale w Łodzi.

Chodzi o łódzki Przystanek mBank - projekt biurowy zrealizowany przez Ghelamco. Kompleks będzie miał nowego właściciela. Spółki z grupy Ghelamco podpisały umowę przedwstępną sprzedaży z holenderską firmą LCN Euro Master Dutch Holdings z siedzibą w Amsterdamie.

Potencjał Łodzi

Umowa przyrzeczona zostanie zawarta po spełnieniu warunków określonych w umowie przedwstępnej i sfinalizowana nie później niż do 31 października 2018 roku. W transakcji spółkom z grupy Ghelamco doradzali eksperci z JLL. Z kolei za doradztwo prawne odpowiadała międzynarodowa kancelaria Hogan Lovells.

- Zawarta umowa to jedna z największych transakcji na łódzkim rynku nieruchomości, jakie miały miejsce w ostatnich latach. Ten sukces jest dla nas zachętą do dalszego inwestowania w rynek nieruchomości biurowych w Łodzi, który w naszych oczach ma wciąż bardzo duży potencjał rozwoju - komentuje Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Z kolei Rafał Kosoń, dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych w JLL, zwraca uwagę, że transakcja sprzedaży Przystanku mBank potwierdza atrakcyjność i płynność głównych rynków biurowych poza Warszawą. - Bardzo dobrze zlokalizowane budynki klasy A, zabezpieczone długoterminowymi umowami najmu, cieszą się dużym zainteresowaniem inwestorów, również tych, którzy - jak LCN - debiutują na rynku biurowym w Polsce - mówi dodaje Rafał Kosoń.

Długoterminowe cele z umową na 12 lat

- Wyróżniamy się na europejskim i północnoamerykańskim rynku w transakcjach typu sale-leaseback oraz built-to-suit. Poprzez ścisłą współpracę z przyszłymi najemcami oraz deweloperami, jesteśmy w stanie stworzyć elastyczne rozwiązania dla naszych klientów i partnerów. Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązanej współpracy z Ghelamco oraz naszym klientem-najemcą, firmą mBank. Ten projekt idealnie wpisuje się w długoterminowe cele naszych partnerów w inwestowaniu, czyli funduszy emerytalnych oraz ubezpieczycieli - skomentował Edward LaPuma, współzałożyciel i partner zarządzający LCN Capital Partners.

Przystanek mBank to pierwszy projekt realizowany przez Ghelamco Poland w Łodzi. Inwestycję zrealizowano w ścisłym centrum, przy ul. Kilińskiego 74, w bliskim sąsiedztwie zrewitalizowanego kompleksu EC1 i nowego dworca Łódź Fabryczna.

W skład kompleksu oprócz nowo wybudowanego, sześciokondygnacyjnego budynku biurowego ,wchodzi również zabytkowy pałacyk z oficyną, który został włączony w projekt. W ramach inwestycji powstał podziemny parking na ok. 180 miejsc postojowych oraz rozbudowana została infrastruktura dla rowerzystów - z miejscami na 140 rowerów i pełnym zapleczem (szatnie, prysznice).

Łącznie w budynkach kompleksu znajduje się ok. 24 tys. mkw. powierzchni biurowej, którą w całości zajmie Grupa mBank. Podpisana w grudniu 2015 roku na okres 12 lat umowa najmu, jest jedną z największych na polskim rynku nieruchomości w ostatnich latach. Bank wprowadzi się do swojej nowej siedziby w drugiej połowie 2017 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA