fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Poroszenko: Dnipro będzie mistrzem

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko
AFP
Prezydent Ukrainy jest dumny z występu na Stadionie Narodowym drużyny z Dniepropietrowska. W finale Ligi Europejskiej Dnipro przegrało z Sevillą 2:3.

"Dzisiaj chłopaki udowodnili, że Dnipro to drużyna z charakterem. Wierzę, że z takim charakterem drużyna obowiązkowo zostanie mistrzem" – napisał wczoraj na swoim profilu na Twitterze prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

W środę hiszpański klub Sevilla FC pokonał w Warszawie na Stadionie Narodowym 3:2 ukraiński Dnipro Dniepropietrowsk i dzięki temu wygrał Ligę Europejską (jedną z bramek ukraińskiemu klubowi strzelił Grzegorz Krychowiak).

Ukraińskiemu prezydentowi nie udało się obejrzeć meczu na żywo. Początkowo miał być na meczu w towarzystwie prezydenta Bronisława Komorowskiego. Tego samego dnia miał spotkać się z prezydentem elektem Andrzejem Dudą, ale spotkanie to zostało odwołane "ze względu na liczne obowiązki prezydenta elekta i prawdopodobną konieczność wyjazdu do Brukseli".

W konsekwencji administracja ukraińskiego prezydenta odwołała wizytę w Polsce i poinformowała, że „spotkanie z prezydentem elektem zostało przełożone i że dojdzie do niego później". Przełożone zostało również spotkanie z urzędującym prezydentem, Bronisławem Komorowskim.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA