fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przedsiębiorcy głośniej bronią się przed fiskusem

Głośnymi akcjami i humorem przedsiębiorcy chcą teraz walczyć o bardziej przejrzyste prawo podatkowe i lepsze traktowanie przez fiskusa.
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Głośnymi akcjami i humorem przedsiębiorcy walcząo bardziej przejrzyste prawo podatkowe i lepsze traktowanie przez fiskusa, którego wątpliwe decyzje kończą się bankructwem firm.

Stop bandyctwu skarbowemu – pod tym hasłem 22 maja przedsiębiorcy zrzeszeni w stowarzyszeniu Niepokonani2012 wspólnie z grupą zaprzyjaźnionych organizacji społecznych i sojuszników zorganizują pod Ministerstwem Finansów demonstrację, która ma pokazać jedność biznesu wobec działań fiskusa.

– Organizujemy się jako oddolny społeczny ruch i przygotowujemy przedsiębiorców z różnych branż do otwartej konfrontacji z Ministerstwem Finansów. Pierwszym krokiem będzie spotkanie 22 maja – wyjaśnia Adam Gizicki ze stowarzyszenia.

Przyłączenia się do protestu nie wyklucza też najstarsza organizacja polskiego biznesu – Pracodawcy RP – zrzeszająca 10 tys. firm, która w marcu ruszyła z akcją „Wyrwij bat fiskusowi" (wspieraną m.in. przez Niepokonanych2012).

Jak już pisaliśmy, Pracodawcy RP chcą skłonić rząd i parlament do przyjęcia jeszcze w tej kadencji proponowanych przez prezydenta Bronisława Komorowskiego zmian w ordynacji podatkowej, a zwłaszcza do wpr...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA