fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Flaga Palestyny wśród symboli terroryzmu

Wśród symboli terroryzmu w materiałach szwedzkiej policji pojawiła się flaga Palestyny
AFP
W materiałach szwedzkiej policji flaga Palestyny pojawiła się wśród symboli organizacji terrorystycznych.
Sprawa wyszła na jaw, gdy jedna ze szkół średnich w szwedzkim Örebro poprosiła policję o udostępnienie uczniom materiałów dotyczących zagrożenia ze strony radykalnego islamu. Prośba była związana z tym, że w ostatnim czasie kilku młodych ludzi wyjechało z Örebro do Syrii i Iraku, gdzie wstąpili w szeregi bojowników Państwa Islamskiego (ISIS).
Lokalna policja odpowiedziała na prośbę pozytywnie i przekazała władzom szkoły materiały dotyczące znanych grup terrorystycznych. Wśród dokumentów znalazła się m.in. strona na której umieszczono flagi używane przez poszczególne organizacje terrorystyczne - jedną z nich była flaga Palestyny - czytamy w serwisie thelocal.se.
Przedstawiciel lokalnej policji, Jonas Hysing, pytany o całą sprawę wyjaśnił, że flaga Palestyny jest identyczna jak ta, której używała terrorystyczna organizacja Abu Nidala - Fatah-Rada Rewolucyjna. Dodał, że materiały dotyczące organizacji terrorystycznych, z jakich korzysta szwedzka policja, są oparte na informacjach z amerykańskiego Narodowego Centrum Antyterrorystycznego.
Hysing poinformował, że szwedzka policja rozważy uzupełnienie materiału o informację, że przedstawione w nim symbole terrorystyczne mogą być wzorowane na neutralnych symbolach.
Źródło: thelocal.se
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA