fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

Przegląd prasy rpkom.pl - piątek 27 marca

Dziennik Gazeta Prawna

Generacja Delete

Najpierw wyparują zdjęcia z płyt CD. Potem wywietrzeją dane z komputerów, w końcu znikną z pendrive'wów. Tego co przetrwa nie będzie na czym odtworzyć. Cyfrowy zapis sprawi, że staniemy się zapomnianym pokoleniem.

ss. 1, A18

Parkiet

Zarobki prezesów spółek z WIG20 nieco wzrosły

Wśród najlepiej zarabiających prezesów firm giełdowych znalazł się b. szef Cyfrowego Polsatu, Dominik Libicki. Osiemnaście największych giełdowych firm przeznaczyło w 2014 r. na wynagrodzenia dla członków zarządów blisko 211 mln zł. To o 3 proc. więcej niż rok wcześniej.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/765919_Zarobki_prezesow_spolek_z_WIG20_nieco_wzrosly.html (dostęp płatny)

Puls Biznesu

KE weźmie pod lupę sektor handlu elektronicznego

Margrethe Vestager, komisarz ds. konkurencji, zapowiedziała przeprowadzenie badania konkurencji w sektorze handlu elektronicznego

http://pulsbiznesu.pb.pl/4040316,72657,ke-wezmie-pod-lupe-sektor-handlu-elektronicznego (dostęp płatny)

Znamy już finalistów programu Orange Fab

Podczas 5. seminarium z cyklu „Miasteczko Myśli" Orange ogłoszono listę finalistów II edycji programu Orange Fab. Do finału dostało się 5 start-upów. W trakcie poświeconej start-upom debaty „Przepis na start-up", zorganizowanego przez Orange Polska w ramach projektu „Miasteczko Myśli", 24 marca 2014 r. ogłoszono, że do finału II edycji Orange Fab dostały się firmy tworzące rozwiązania i usługi specjalizowane, obejmujące m.in. aplikacje do zdalnej kontroli urządzeń w domu lub biurze, wezwania pomocy drogowej, promowania lokalnych usług, a także program lojalnościowy i wirtualny asystent klienta. Udział w II edycji programu Orange Fab wzięło 107 firm, podobnie jak w I edycji.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4040312,66237,znamy-juz-finalistow-programu-orange-fab (dostęp płatny)

Wirtualne kuracje

TO ZMIENI ŚWIAT: Polscy studenci opracowali oprogramowanie, które wspiera leczenie fobii. Czy znajdą inwestora?

http://pulsbiznesu.pb.pl/4040281,94328,wirtualne-kuracje (dostęp płatny)

Twitter oferuje relację wideo zamiast zdjęć i słów

Twitter uruchomił, kupioną za około 100 mln USD, aplikację Periscope. Dzięki nej użytkownicy mogą transmitować wydarzenia ze swojego życia w czasie rzeczywistym prosto na ekrany gadżetów swoich znajomych.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4040294,55694,twitter-oferuje-relacje-wideo-zamiast-zdjec-i-slow (dostęp płatny)

Facebook oferuje kolejny kanał

Mark Zuckerberg, prezes i założyciel Facebooka, poinformował podczas konferencji dla programistów, że portal uruchamia Messenger for Business.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4040293,19104,facebook-oferuje-kolejny-kanal (dostęp płatny)

Rzeczpospolita

Na urządzeniach mobilnych służbowe dane też mogą być bezpieczne

Rozmowa. Sebastian Kisiel, inżynier systemowy Citrix Systems Poland.Na jakich urządzeniach mobilnych najczęściej wykorzystywane są wirtualne desktopy?

http://archiwum.rp.pl/artykul/1271993-Na-urzadzeniach-mobilnych-sluzbowe-dane-tez-moga-byc-bezpieczne.html (dostęp płatny)

Smartfon na celowniku cyberprzestępcy

Za smartfonami i tabletami stoi ponad połowa mobilnego ruchu internetowego. Wraz z ich rozwojem rośnie jednocześnie zagrożenie atakami hakerów. Według pesymistycznych szacunków ilość tych ataków może się w tym roku podwoić.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1271994-Smartfon-na-celowniku-cyberprzestepcy.html (dostęp płatny)

W biurze czy w chmurze?

Trendy. Możliwość zamówienia taksówki, dostęp do konta bankowego czy przechowywanie zdjęć w chmurze – choć te możliwości smartfonów czy tabletów dzisiaj to już codzienność, to ciągle najlepiej pokazują kierunek rozwoju aplikacji mobilnych w biznesie. Byłoby co najmniej dziwne, gdyby równocześnie z pojawieniem się kieszonkowych komputerów nie rozpoczął się rozwój aplikacji biznesowych.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1271996-W-biurze-czy-w-chmurze.html (dostęp płatny)

Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA