fbTrack

Ocena funduszu ING (L) Globalny Długu Korporacyjnego. Rating wydany przez firmę Analizy Online

Fundusz ING (L) Globalny Długu Korporacyjnego dostał od firmy Analizy Online ocenę ratingową na poziomie czterech gwiazdek.
Fotorzepa/Marta Bogacz
ING (L) Globalny Długu Korporacyjnego to jeden z nielicznych na polskim rynku funduszy inwestujących w wysoko rentowne obligacje przedsiębiorstw z rynków rozwiniętych.

Swoje środki lokuje wyłącznie w jednostki luksemburskiego funduszu ING (L) Renta Fund Global High Yield. Inwestycja ta w całości jest zabezpieczana przed ryzykiem walutowym. Taka formuła działalności sprawia, że rola specjalistów ING TFI w praktyce sprowadza się do zarządzania płynnością. Wyniki funduszu prawie w całości są uzależnione od funduszu źródłowego. Struktura portfela ING (L) Globalny Długu Korporacyjnego jest inna niż w typowych funduszach długu korporacyjnego oferowanych krajowym inwestorom. Gros papierów ma stałe oprocentowanie. Są one notowane na aktywnym rynku, co rodzi wiele konsekwencji. Najważniejszą z nich jest możliwość zarobku (ale i straty) na zmianach kursu papieru (a nie wyłącznie na odsetkach, jak w Polsce). Oznacza to znacznie większy zakres wahań jednostki, wyższy niż w wielu funduszach obligacji skarbowych.

Rodzime fundusze papierów korporacyjnych stawiają głównie na polskich emitentów, dlatego ich klienci są zdecydow...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL