Boryszew wypłaci dywidendę

Boryszew wypłaci dywidendę pierwszy raz od kilku lat.
Fotorzepa/Marta Bogacz
Pierwszy raz od kilku lat zarząd rekomenduje, by akcjonariusze mieli udział w zysku. To efekt poprawy sytuacji finansowej spółki.

Zarząd Boryszewa zaskoczył inwestorów, ogłaszając, że na dywidendę ma zostać przeznaczony cały jednostkowy ubiegłoroczny zysk – oznacza to wypłatę 10 gr na walor. W poniedziałek notowania spółki rosły maksymalnie o 4,02 proc., do 6,47 zł. Głównym jej akcjonariuszem jest jeden z najbogatszych Polaków Roman Karkosik.

Prezes Szeliga podsumował, że spółka może sobie pozwolić na wypłatę, ponieważ zakończyła duże przejęcia w segmencie motoryzacyjnym oraz zmniejszył się jej wskaźnik długu netto do EBITDA (zysk operacyjny powiększony o amortyzację) do 2,7 na koniec 2014 r. z 4,1 na koniec 2013 r.

– Na sytuację finansową, jaką mamy teraz w spółce, pracowaliśmy ciężko przez ostatnie lata. Rekordowe wyniki skłaniają nas do tego, że możemy proponować podział zysku. Myślę, że za 2015 r. również można spodziewać się dywidendy. Chciałbym, żeby akcje Boryszewa były stabilną inwestycją dla osób oszczędzających na przyszłość – mówi Szeliga....

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL