fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Ostrożny początek notowań

Bloomberg
Byki zdominowały poniedziałkową sesję niemal na wszystkich giełdach. Czy dziś będzie podobnie?

Od mocnego uderzenia rozpoczął się nowy tydzień na giełdach. Kolor zielony świecił mocno niemal na wszystkich parkietach. Szczególnie te największe rynki mogą poszczycić się świetnymi osiągnięciami. Niemiecki DAX z impetem przebił kolejną psychologiczną barierę 12 tys. punktów. Ostatecznie zyskał w poniedziałek 2,2 proc. Francuski CAC40 urósł 1 proc. Niestety osiągnięcia naszego WIG20 wyglądały dość mizernie. Zyskał jedynie 0,3 proc. Czy podczas dzisiejszych notowań będziemy widzieli podobne rozbieżności?\

Początek dnia jest dość niemrawy. WIG20 rozpoczął notowań od 0,2 – proc. wzrostu. Przynajmniej na początku notowań podobnie zachowuje się inne europejskie rynki, które są na nieznacznym plusie.

Okazałymi wzrostami zakończyła się wczorajsza sesja na Wall Street. Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 1,29 proc. Z kolei S&P 500 zyskał 1,35 proc. Inwestorzy czekają jednak już na zbliżające się posiedzenie Rezerwy Federalnej. Wszystkie decyzje poznamy dopiero w środę.

Optymizm zagościł także w Azji. SSE Composite zyskał 1,5 proc. Japoński Nikkei225 urósł prawie 1 proc. Ponad 2 proc. zyskał z kolei Kospi.

Czym dziś będą żyli inwestorzy? Na uwagę zasługuje przede wszystkich odczyt niemieckiego indeksu ZEW. Jeśli zaś chodzi o nasz rynek, to dziś poznamy dane o przeciętnym wynagrodzeniu oraz zatrudnieniu.

W Polsce w najlepsze trwa sezon wynikowi. Przed sesją poznaliśmy m.in. osiągnięcia PZU. Ubezpieczyciel zarobił w 2014 r. 2,97 mld zł. Rok temu miał 3,29 mld zł. Przedstawione dane są także gorsze od oczekiwań analityków. Kolejną spółką, która podała wyniki za ubiegły rok jest PHN. Firma odnotował 105,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2014 r. wobec 100,0 mln zł zysku rok wcześniej.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA