OFE nie puszczą tanio kinowej firmy z giełdy

Polskie fundusze emerytalne chcą mieć wpływ na decyzję o wycofaniu się z warszawskiej giełdy firmy Global City Holdings.
Bloomberg
Fundusze emerytalne nie mogą zatrzymać akcji GCH, jeoli firma opuoci giełdowy parkiet. A na to się zanosi.

Global City Holdings (GCH), firma znana w Polsce z prowadzenia kin Cinema City, chce opuścić warszawską giełdę, ogłaszając wcześniej wezwanie na własne akcje. Proponuje około 40 zł za sztukę.

Otwarte fundusze emerytalne, choć na akcjach GCH zarobiły, to uważają, że cena ta nie odpowiada wartości spółki i oczekują około 50 zł za walor. Mają przy tym ograniczone pole negocjacji, ponieważ spółka zarejestrowana jest w Holandii i aby ją wycofać z GPW potrzeba tylko głosów założycieli – rodziny Greidingerów. A oni pomysł popierają.

OFE Nordea, PZU, Aviva i ING połączyły siły i zawarły umowę, na mocy której współpracują przy negocjacjach z GCH. We wtorek przedstawiły spółce swoje oczekiwania podczas tzw. wstępnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy.

– W moim odczuciu rezultat wtorkowego wstępnego zgromadzenia nie zmienia rezultatów naszych analiz, które prowadziliśmy jako specjalny niezależny komitet rady dyrektorów spółki - mówi Mark Segall...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL