fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Udawał nastolatkę, by wyłudzić zdjęcia nagich dzieci

fot. john_a_ward
Flickr
24-letni mężczyzna namawiał dziewczynki na przesyłanie roznegliżowanych zdjęć, a nawet spotkania. Teraz czeka na proces.
Mężczyzna pochodzi z Małopolski. Kilka miesięcy temu przyjechał do rodziny do Będzina na Śląsku. Tam miał szukać pracy. W wolnym czasie szukał rozrywki w Internecie.
- Na jednym z portali społecznościowych zalogował się jako 12-latka i zaczął nawiązywać kontakty z dziewczynkami w podobnym wieku. Prosił je o przesyłanie roznegliżowanych zdjęć. Tłumaczył, że sam takie robi i może też im zrobić – opowiada asp. Paweł Łotocki, rzecznik będzińskiej policji.
Część dziewczynek przesłała takie fotografie. Mężczyzna chciał się też spotkać z nastolatkami. Obiecywał do nich pojechać. Te nie chciały jednak się widywać.
Policjanci monitorujący Internet natrafili na wpisy „dwunastolatki" i zaczęli badać sprawę. Szybko odkryli, że to nie dziecko stoi za takimi wpisami, a dorosły mężczyzna.
Śledztwo w tej sprawie prowadziła policja w Będzinie pod nadzorem prokuratury. W sumie mundurowi dotarli do 20 poszkodowanych dziewcząt poniżej 20 roku życia.
Mężczyzna usłyszał zarzuty nakłaniania dzieci do robienia zdjęć pornograficznych oraz poddania się „innej czynności seksualnej". – Podejrzany przyznał się do winy. Treści jego wyjaśnień nie możemy ujawnić – mówi asp. Łotocki. Śledztwo przeciwko 24-latkowi już się zakończyło i akt oskarżenia trafił do sądu.
Mężczyzna chce dobrowolnie poddać się karze. Zaproponował dla siebie wyrok dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat oraz nadzór kuratora przez cały okres próby.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA