fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Legia dla powstańców

Legia Warszawa
Część dochodu z meczu Legii z Wisłą Kraków będzie przeznaczona na pomoc dla powstańców warszawskich.

Kwota zależeć będzie od liczby osób, które przyjdą na to spotkanie. Im więcej będzie osób, tym wyższa kwota zasili powstańcze organizacje.

Zbiórka jest częścią akcji Charytatywna Wiosna Legii Warszawa. Podczas pięciu wiosennych meczy część pieniędzy z biletów zostanie przeznaczona na rzecz fundacji i stowarzyszeń, których działalność jest zbieżna z historią, ideałami i wartościami Legii – tłumaczy klub na swojej stronie internetowej.

A Jakub Szumielewicz, wiceprezes Legii dodaje, że klub chce pomóc zarówno w wymiarze ogólnopolskim i lokalnym, tym, którzy już są naszymi kibicami jak i tym, którzy jeszcze nimi nie są.

Jako pierwszy wsparcie od Legii dostał UNICEF, teraz czas na powstańców warszawskich. - Wspólnie ze Związkiem Powstańców Warszawskich i Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej zdecydowaliśmy, że zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc powstańcom znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji materialnej – mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Dodaje, że wierzy, że każdy kibic z pełnym przekonaniem zgodzi się na takie przeznaczenie części dochodu z jego biletu. Kwota wsparcia powstańczych związków, i innych fundacji, którym chce pomóc Legia zależeć będzie od liczby sprzedanych biletów.

Im więcej ich pójdzie tym wyższe będzie wsparcie. Jeśli bilety kupi je 20 tys. osób, to złotówka od każdego z nich pójdzie na pomoc. Gdy na mecz będzie chciało pójść 25 tys. osób, wówczas przekazane zostanie 2 zł od każdego z biletu, a przy sprzedaży 30 tys. zł – 5 zł.

Mecz Legii z Wisłą Kraków w niedzielę o godz. 18 zapowiada się jako hit 24. kolejki Ekstraklasy, więc jest szansa, że dużo biletów się sprzeda.

W poniedziałek Muzeum Powstania Warszawskiego odwiedził Henning Berg, trener Legii Warszawa. - Zwiedzenie tej placówki i dokładne poznanie historii Powstania Warszawskiego powinny być obowiązkiem każdego piłkarza, który przychodzi do Legii Warszawa - powiedział trener.

Pomysł klubu chwalą powstańcy warszawscy. – Podoba nam się to działanie. Zebrane środki chcemy przeznaczyć na pomoc koleżeńską dla wymagających opieki – mówi Edmund Baranowski, wiceprezes Związku Powstańców Warszawy.

Zauważa, że to już druga podobna inicjatywa. Pierwszą była akcja Jana Komasy o Akson Studio, producenta filmu Miasto 44. Jeden procent ze sprzedaży biletów idzie na wsparcie powstańców. – Każda taka inicjatywa nas cieszy, bo stan zdrowia kolegów się zmienia, coraz więcej potrzebuje wsparcia, dlatego taka pomoc jest potrzebna – tłumaczy Edmund Baranowski.

W wiosennej kolejce Legia chce wspomóc jeszcze Powiślańskiej Fundacji Społecznej, Stowarzyszeniu Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju oraz Stowarzyszeniu Rodzin Poległych Żołnierzy „Pamięć i Przyszłość" czy Stowarzyszeniu Kibiców Legii Warszawa. Partnerem akcji jest Muzeum Powstania Warszawskiego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA