fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ropa

Gazprom Neft prosi o pomoc

Gazprom Neft prosi o pomoc budżetową
Bloomberg
Gazprom Neft, spółka należąca do Gazpromu, zwróciła się do rządu Rosji o 198 mld rubli (2,9 mld euro) pomocy - informuje dziennik "Kommersant".

Spółka działająca w segmencie naftowym przekazała pismo z prośbą o wsparcie wicepremierowi Arkademu Dworkowiczowi. W piśmie wyszczególniono listę projektów w których według firmy konieczna będzie pomoc finansowa państwa.

Rosyjskie firmy mają problem z finansowaniem z powodu sankcji nałożonych na Rosję przez Unie Europejską i USA. Rosyjskie spółki zostały odcięte od zagranicznych rynków finansowych. Przedstawiciele Gazprom Neft odmawiają komentarzy prasowych na temat konkretnych projektów.

Wcześniej o wsparcie państwa wystąpił największy rosyjski producent ropy naftowej Rosneft, który pierwotnie chciał 1 bln rubli, ale w końcu obniżył kwotę do 300 mld rubli. Także Bank VTB oraz spółka gazowa Novatek wystąpiły o pomoc rządową.

Rosyjski rząd opracował na początku tego roku listę 199 koncernów i firm, którym może zostać udzielona pomoc z budżetu.  Lista zawiera 199 firm, które według rosyjskiego rządu, mają "strategiczne znaczenie" dla funkcjonowania państwa i gospodarki - poinformowało ministerstwo gospodarki. Na liście znalazły się m.in. także Rosneft i Gazprom.

Źródło: energianews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA