Marzenie ściętej głowy

Bloomberg
Przeszczepić całe ciało lub, jak kto woli, głowę, czyli połączyć ją z ciałem innego człowieka – czy to w ogóle jest możliwe? Tak – twierdzi neurochirurg doktor Sergio Canavero z Uniwersytetu w Turynie.

Szczegółowy plan pierwszej na świecie próby przeszczepienia ludzkiej głowy dr Sergio Canavero przedstawi w czerwcu podczas dorocznej konferencji Amerykańskiej Akademii Chirurgii Neurologicznej i Ortopedycznej (AANOS) w Annapolis w stanie Maryland. Ale czy społeczeństwo jest gotowe do takiej operacji?

„Potworne", „niemożliwe", „cudaczne" – to tylko niektóre określenia, jakie padają, kiedy mowa o przyłączeniu żywej ludzkiej głowy do ciała osoby zmarłej.

Sól dla ochłody


Ale dr Sergio Canavero traktuje zabieg bardzo poważnie. Chce dać szanse ludziom śmiertelnie chorym, którym medycyna nie jest w stanie pomóc, osobom dotkniętym tetraplegią, czyli paraliżem czterech kończyn spowodowanym uszkodzeniem rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym. Według włoskiego neurochirurga z tej metody będą korzystać ludzie w końcowym stadium choroby nowotworowej, w zaawansowanym stadium cukrzycy czy ofiary wypadków z licznymi uszkodzeniami narządów wewnętrznych.

Dr Ca...

Źródło: Plus Minus

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL