fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Przegląd prasy - czwartek 5 marca

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

Zadania dla władz Cyfrowego Polsatu

Aukcja LTE, refinansowanie długu oraz integracja Plusa i Midasa będą rządzić decyzjami spółki.

http://archiwum.parkiet.com/artykul/765245_Zadania_dla_wladz_Cyfrowego_Polsatu.html (dostęp płatny)

Indata Software: Zapisy ruszą w marcu

Indata Software może ruszać z planowaną od kilku już miesięcy ofertą publiczną, która towarzyszyć będzie przeprowadzce z NewConnect na dużą giełdę. KNF zatwierdziła w środę prospekt emisyjny informatycznej...

http://archiwum.parkiet.com/artykul/765243_Indata_Software:_Zapisy_rusza_w_marcu.html (dostęp płatny)

Asseco BS: Motorem rozwoju sprzedaż zagraniczna

– Z wyniku za 2015 r. będziemy rekomendowali wypłatę całości zysku na dywidendę. Może sięgnąć 85 groszy na akcję – oświadcza Mariusz Lizon, członek zarządu Asseco Business Solutions odpowiedzialny za finanse. Jej stopa wyniesie 6 proc. Lizon pozytywnie ocenia koniunkturę na rynku...

http://archiwum.parkiet.com/artykul/765241_Asseco_BS:_Motorem_rozwoju_sprzedaz_zagraniczna.html (dostęp płatny)

[srodtytul]Puls Biznesu [/srodtytul]

Bliżej Doliny Krzemowej

Trzy firmy z Polski wezmą udział w cyklu spotkań i prezentacji, zorganizowanych w Dolinie Krzemowej, w Stanach Zjednoczonych.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4026771,8972,blizej-doliny-krzemowej (dostęp płatny)

Cyfrowy Polsat zbiera owoce smartDomu

Statystyczny klient giełdowej spółki korzysta z dwóch usług. Grupa ma solidne wyniki i nową umowę z Midasem. Niespełna jedna trzecia rynku płatnej telewizji, jedna czwarta oglądalności w grupie komercyjnej i ponad 28 proc. udziałów na rynku kontraktowej telefonii komórkowej — to pozycja spółek z grupy Cyfrowego Polsatu, kontrolowanej przez Zygmunta Solorza-Żaka. Od ubiegłego roku grupa intensywnie promuje wśród klientów usługi smartDom, łączące ofertę Plusa i Cyfrowego Polsatu. Z rezultatów jest zadowolona.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4026742,28779,cyfrowy-polsat-zbiera-owoce-smartdomu (dostęp płatny)

Pierwszy miliard Comarchu

Ubiegły rok upłynął krakowskiej spółce IT pod znakiem bicia rekordów finansowych. Comarch umacnia się na drugiej pozycji (po Asseco) w zestawieniu największych spółek informatycznych. W ubiegłym roku krakowska firma po raz pierwszy w historii przekroczyła próg 1 mld zł przychodów. Udało jej się także wypracować rekordowy zysk netto. Wyniósł 73 mln zł — to trzy raz więcej niż w 2013 r.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4026741,27930,pierwszy-miliard-comarchu (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

PKW wraca do początku internetu

Dokładne wyniki wyborów samorządowych będą przygotowane w oparciu o rozwiązania sprzed 13 lat.  W najbliższych dniach na stronach Państwowej Komisji Wyborczej mają się znaleźć szczegółowe dane statystyczne dotyczące zeszłorocznych wyborów samorządowych. Z deklaracji osób, które je przygotowują, wynika jednak, że będą one podane w dość trudnej do przyswojenia formie.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1270207-PKW-wraca-do-poczatku-internetu.html (dostęp płatny)

Mobilna rewolucja w handlu

Polacy jeszcze nie wydają dużo w internecie – mówi Damien Perillat, szef PayPala w naszym regionie.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1270224-Mobilna-rewolucja-w handlu.html (dostęp płatny)

Mroczna strona Facebooka

Fałszywe fanpage, spreparowane aplikacje, oszustwa typu: „Gdzie jest moja żona?". Na użytkowników mediów społecznościowych czyha wiele zagrożeń.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1270155-Mroczna-strona-Facebooka.html (dostęp płatny)

Koniec roamingu w krajach Unii? Nie tak prędko

- Nie sądzę, by tak się stało – mówi Wyborczej.biz o zniesieniu roamingu z końcem 2015 r. w UE Róża Thun, która od 2 marca przewodniczy stworzonej przez Parlament Europejski grupie roboczej ds. jednolitego rynku cyfrowego. Unijne młyny biurokracji, które i tak mielą wolno, na Connected Continent wręcz się zacięły, pokazując przy okazji, że w Brukseli panuje biurokracja dwóch prędkości: by odnieść się do jednego dokumentu, Parlament potrzebował siedmiu miesięcy, a Rada aż 15. Głównym hamulcowym były Grecja, Hiszpania i Włochy, czyli kraje, które najwięcej zarabiają na turystach. - Odnoszę wrażenie, że ich przedstawiciele, posłowie i lobbyści, mówią nie głosem wyborców, tylko operatorów - ocenia Róża Thun. Parlament chciał, by stawki za granicą były takie jak w kraju, i kropka. Czyli zamiast 19 - jak teraz, tylko 5 eurocentów za minutę połączenia. Rada powiedziała "tak", ale z limitem do 5 minut rozmowy i 5 megabajtów danych dziennie. - To żałośnie mało. Ledwo wystarczy na jedną rozmowę i e-maila - kpi Róża Thun.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,17520091,Koniec_roamingu_w_krajach_Unii__Nie_tak_predko.html

Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA