fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Chciał wyrzucić synka, by zemścić się na jego matce

Fotorzepa, Łukasz Solski
Legnicki sąd rozpatruje wniosek o areszt dla 41-letniego Sławomira Z. który chciał wyrzucić siedmiomiesięcznego synka przez okno.

Prokuratura postawiła mężczyźnie dwa zarzuty : usiłowania zabójstwa oraz posiadania środków odurzających. – Mężczyzna przyznał się do posiadania narkotyków, ale zaprzeczył, by chciał zabić synka – mówi „Rzeczpospolitej" Daniel Adamczyk, z prokuratury rejonowej w Legnicy.

Śledczy dodaje, że podejrzany przyznał też, że naraził dziecko na niebezpieczeństwo. Sławomir Z. został zatrzymany przez policję w niedzielę rano w swoim mieszkaniu w Legnicy przy ul. Wrocławskiej.

Po awanturze z partnerką mężczyzna usiadł na parapecie i groził, że wyrzuci synka z drugiego piętra. Świadkowie wezwali policję. Ta weszła do mieszkania. Funkcjonariusze próbowali odwieść desperata od zrobienia krzywdy dziecku. Dwóch policjantów stało na dole, by w razie konieczności złapać dziecko.

Na szczęście udało się przekonać Sławomira Z. by nie robił synkowi krzywdy. Mężczyzna oddał dziecko, a sam trafił do aresztu. Prawdopodobnie był pod wpływem narkotyków.

Metaamfetaminę znaleziono też w mieszkaniu. – Pobrano krew mężczyźnie do badań. Czekamy na wyniki. Jeśli był pod wpływem narkotyków mogło to mieć wpływ na jego zachowanie – mówi prok. Adamczyk.

Dlaczego Sławomir Z. chciał wyrzucić synka przez okno? – To miała być zemsta na partnerce. Chciał ją zaszantażować Wcześniej między nimi doszło do kłótni. Powodem były sprawy osobiste – mówi śledczy.

W samo południe sąd rozpatrzy wniosek o areszt dla podejrzanego. Sławomir Z. był już w przeszłości karany za znęcanie się nad bliskimi oraz gwałt. Teraz grozić mu może nawet kara dożywotniego więzienia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA