fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Zmiany w Whirlpool-Indesit

Bloomberg
Mariusz Dąbrowski został dyrektorem generalnym Regionu Europa Wschodnia w koncernie Whirlpool

W firmie trwa teraz zmiana struktury organizacyjnej w związku z prowdzoną konsolidacją Whirlpool z włoską grupą Indesit, przejętą przez Amerykanów w 2014 r. Za ponad 800 mln euro. Firma podała, że Mariusz Dąbrowski będzie dyrektorem generalnym Regionu Europa Wschodnia, a Lorenzo Fiorani dyrektorem zarządzającym dla Polski i Krajów Nadbałtyckich Whirlpool EMEA

W nowo powstających strukturach Mariusz Dąbrowski, uprzednio dyrektor regionu, obejmującego Polskę oraz Kraje Nadbałtyckie oraz Centralną Europę w Whirlpool Corporation, odpowiedzialny będzie za prowadzenie połączonych biznesów w Europie Wschodniej (obejmującej: Polskę, Litwę, Łotwę, Estonię, Czechy, Słowację, Węgry, Bułgarię, Rumunię, Ukrainę, Bałkany i Grecję).

Równocześnie Lorenzo Fiorani, pełniący dotychczas funkcję dyrektora Zarządzającego Indesit Company na Polskę oraz Kraje Nadbałtyckie, będzie dyrektorem zarządzającym łączonych struktur komercyjnych w tych krajach.

Whirlpool EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) ma ok 26 tys. pracowników, obecny jest na ponad 30 rynkach w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce oraz ma centra produkcyjne w dziwięciu krajach. Whirlpool Corporation, firma amerykańska, to największy producent tzw. dużego sprzętu AGD na świecie, z roczną sprzedażą wynoszącą około 20 mld dol. Firma zatrudnia 100 tys. osób, w 2014 posiadała 70 centrów produkcyjnych oraz badań i rozwoju na całym świecie. Należące do niej marki, wśród których są między innymi Whirlpool, KitchenAid, Maytag, Consul, Brastemp, Amana, Bauknecht, Jenn-Air oraz Indesit znane są w ponad 170 krajach.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA