fbTrack

Polityka

Polityczny debiut w sieci

polskaxxi.pl
Portal "Polska XXI" już działa. Kazimierz Ujazdowski (do niedawna PiS), Jan Rokita (PO), bezpartyjny prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i Rafał Matyja (politolog i publicysta) - jak twierdzą - chcą stworzyć pole do debaty na temat przyszłości Polski
- Dziś oddajemy do Państwa dyspozycji nowy portal, na którym, będziemy starać się poruszać kwestie najważniejsze dla nas wszystkich i dla każdego z nas z osobna. Wierzymy, że podejmowane przez nas tematy ułożą się w sekwencje spraw najważniejszych dla Polski, takie są nasze intencje. Polska znalazła ponownie swoje „okno” w historii, swoją historyczną szansę - pisze dziś na stronie Rafał Dutkiewicz.
- Chcemy poważnej dyskusji na temat przyszłości Polski, a portal nam ją umożliwi - mówił wczoraj Kazimierz Ujazdowski. - Zapraszamy specjalistów nie pytając ich o szczegółowe preferencje ideowe, bo ważna jest żywa dyskusja - tłumaczył. - Chcemy stworzyć kawał debaty politycznej - mówił w sobotę Jan Rokita.
"Portal Polska XXI jest interaktywnym centrum programowym. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych debatą publiczną wolną od egoizmu partyjnego i złych skutków marketingu politycznego oraz pracami programowymi mającymi na celu zasadniczą reformę ustrojową państwa i stworzenie rozwiązań odpowiadających na współczesne wyzwania polityki polskiej. Nasze przedsięwzięcie wyrasta z tradycji konserwatywnej, która szuka współczesnych form dla sprawdzonych zasad i przykłada szczególną wagę do idei dobrego państwa jako prawdziwego gwaranta realizacja dobra wspólnego. Konserwatyzm jest dla nas tradycją żywą, otwartą i zainteresowaną wartościowymi propozycjami, które wyrastają z innych wrażliwości ideowych. Dlatego też, najważniejszym naszym celem jest wznowienie debaty, która zaowocuje powstaniem projektów programowych będących podstawą prawdziwie ambitnej polityki" - napisał na stronie redaktor portalu Kazimierz M. Ujazdowski, zapraszając jednocześnie do współpracy. W pierwszym dniu działalności portalu, swoje komentarze zamieścili tam Rafał Ziemkiewicz, Paweł Śpiewak i Jadwiga Staniszkis. Założyciele strony - Jan Rokita, Rafał Dutkiewicz i Kazimierz Ujazdowski - publikują tam swoje blogi. W portalu prowadzony jest także dział Aktualności. Możemy tam przeczytać o nowinach "z życia partii".
Źródło: ROL

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL