fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Przetasowania na rynku usług ochrony mienia

Tę branżę w najbliższych latach czekają poważne zmiany
Rzeczpospolita/Dariusz Gacek
Idą lepsze czasy dla firm ochrony i branż usługowych. Zanim jednak nastąpią, słabszych wyeliminuje konkurencja, lub uratuje konsolidacja.

Obłożenie składkami ZUS od 2016 roku umów-zleceń spowoduje wzrost kosztów pracy. Odczuje to też giełdowy Impel, firma z branży ochrony i usług. – Ale na wartym 7 mld zł rocznie rynku security, osłabianym od dawna wojnami cenowymi i wieloletnim zaniżaniem stawek, okres radykalnych zmian i wzrostu cen usług, które wymusi ozusowanie umów, przeżyją tylko firmy potrafiące racjonalnie ułożyć się z klientami – mówi Grzegorz Dzik, prezes Impelu. – Inne czeka zapewne konsolidacja.

Zdaniem Grzegorza Dzika w dłuższej perspektywie ozusowanie umów będzie sprzyjało akceptacji przez klientów uzasadnionego podnoszenia wynagrodzeń, a więc także wartości kontraktów.

Szef Impelu zwraca też uwagę, że wydłużenie do początku 2016 roku vacatio legis na uzusowienie umów cywilnoprawnych to posunięcie dobre dla spółki i oczekiwane przez branżę usługową. – Tyle że legislatorzy nie stworzyli przedsiębiorcom prawnych możliwości dostosowania się do tej wielkiej zmiany już w...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA