fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieruchomości

Czy to już koniec szybkich zarobków na obrocie lokalami

Duża grupa klientów, którzy w ciągu ostatnich dwóch – trzech lat nabywali nowe mieszkania od deweloperów, robiła to tylko w celach inwestycyjnych. Był to dość łatwy sposób na zarobienie dużych pieniędzy.
Rekordziści potrafili na danej nieruchomości zarobić ponad 100 procent jej wartości. Zdecydowanie należy stwierdzić, że te czasy się skończyły. Co więcej, część klientów, którzy myśleli o szybkim zysku, dzisiaj ma problem ze sprzedażą zakupionych nieruchomości. Obserwujemy również, że część klientów, którzy zainteresowani byli zakupem mieszkań z rynku pierwotnego, decyduje się jednak na zakup nieruchomości na rynku wtórnym. Powodów jest wiele: wysokie ceny, długi okres oczekiwania na odbiór mieszkań oraz wysokie koszty wykończenia. To wszystko sprawia, że coraz bardziej opłaca się klientom zainwestować w już wykończone mieszkanie na rynku wtórnym.
Do wymienionych powodów dodać można również i ten argument, że aby kupić nowe mieszkanie z rynku pierwotnego w bardzo dobrej lokalizacji – przykładem może być warszawski Stary Mokotów czy Śródmieście – trzeba wydać tak dużą kwotę, że stać na to zdecydowanie mniejszą grupę klientów. Niestety, zarobki nie rosną tak szybko, jak rosły ceny nieruchomości. Resztę zweryfikują sami klienci. Anna Papież,dyrektor zarządzający agencji nieruchomości NextHome
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA