fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Adwokaci

W internetowej wyszukiwarce prawników z UE będzie można znaleźć również polskich adwokatów

W internetowej wyszukiwarce prawników z UE będzie można znaleźć również polskich adwokatów
www.sxc.hu
Find-a-Lawyer to pierwsza zharmonizowana unijna wyszukiwarka prawników, która zostanie uruchomiona we wrześniu br. na portalu e-justice. Będzie w niej można znaleźć również polskich adwokatów.
Rada Izb Adwokackich i Stowarzyszeń Prawniczych Unii Europejskiej (CCBE) w ramach realizowanego od 2010 roku projektu Find-A-Lawyer (FAL), stworzyła wyszukiwarkę, której zadaniem jest pomoc w znalezieniu prawnika w wybranym państwie członkowskim Unii Europejskiej. Z ramienia Adwokatury Polskiej w prace zaangażowali się przedstawiciele Komisji Współpracy z Zagranicą przy NRA.
Dzięki FAL obywatele każdego z państw członkowskich UE będą mieć możliwość znalezienia prawnika z uprawnieniami w dowolnym kraju członkowskim, którego preferowane obszary praktyki będą pokrywać się z potrzebami wyszukującego. Wyszukiwarka pozwala na posługiwanie się w każdym z języków państwa członkowskiego UE.
Aby powstał FAL samorządy prawnicze większości państw członkowskich, w tym NRA, podjęły starania i poczyniły niezbędne uzgodnienia techniczne w celu zintegrowania dotychczas stosowanych i znacznie zróżnicowanych rozwiązań krajowych. Wyszukiwarka FAL, niezwłocznie po uruchomieniu na portalu e-Justice, będzie zapewniała obywatelom UE możliwość bezpłatnego wyszukiwania on-line prawników w każdym z krajów członkowskich. Przedstawiciele samorządów prawniczych uczestniczących w projekcie opracowali wspólne kryteria wyszukiwania np.: imię, nazwisko, kraj, znajomość języków, jak również 20 zharmonizowanych obszarów praktyk. Warto zaznaczyć, że o ile interfejs wyszukiwarki będzie zlokalizowany na portalu e-Justice, o tyle dane poszczególnych prawników pozostaną w poszczególnych bazach krajowych, które będą pod wyłączną kontrolą lokalnych samorządów prawniczych.
W oparciu o sukces dotychczasowych prac nad wyszukiwarką FAL, CCBE podjęła obecnie prace nad nowym projektem, o nazwie Find-a-Lawyer 2 (FAL 2), którego celem jest zapewnienie prawnikom objętym FAL możliwości elektronicznego potwierdzania swojej tożsamości w międzynarodowych (w ramach UE) elektronicznych postępowaniach sądowych.
Źródło: www.adwokatura.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA