fbTrack

Świat

Z inspiracji Jana Pawła II: 32 razy o papieżu

Rzeczpospolita
W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca kościół parafii pod wezwaniem Świętego Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim wypełnia się ludźmi.
1 kwietnia będzie to już 32. spotkanie inspirowane nauką i twórczością literacką Jana Pawła II.
Po mszy świętej, w trakcie której ksiądz w homilii nawiązuje do encyklik papieskich, uczniowie tomaszowskich szkół przedstawiają referat. Motywem tegorocznych spotkań są pielgrzymki ojca świętego do ojczyzny. Ostatnia, w marcu, poświęcona była idei solidarności i jej konkretnym przejawom: opiece nad chorymi, obdarzaniu miłością bliźnich. Spotkania kończą się czuwaniem modlitewnym. Na katechetce Dorocie Krawentek z Gimnazjum nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim wrażenie zrobiły inscenizowane przez młodzież sceny z życia papieża, szczególnie spotkanie z Ali Agcą w więziennej celi. – Uczniowie mojej szkoły rozmawiali na lekcjach o tym, jak wybaczać osobie, która zrobiła im krzywdę – mówi Dorota Krawentek. – Po raz pierwszy zebraliśmy się po śmieci papieża – opowiada proboszcz ks. Stanisław Grad.
– Najbliższe rocznicowe spotkanie będzie uroczyste, bowiem po mszy przejdziemy z kościoła pod pomnik Jana Pawła II, gdzie odbędzie się apel, i złożymy kwiaty.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL