fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Hanna Lis i Piotr Kraśko z kontraktami gwiazdorskimi

Piotr Kraśko
Fotorzepa, Seweryn Sołtys
Hanna Lis i Piotr Kraśko parafowali umowy z prezesem TVP Andrzejem Urbańskim dotyczące pracy w „Wiadomościach”– dowiedziała się nieoficjalnie „Rz”.
Jak się dowiedział ”Presserwis”, prezes TVP Andrzej Urbański i członek zarządu Piotr Farfał głosowali za podpisaniem umów, a członkowie zarządu Marcin Bochenek i Sławomir Siwek byli przeciwni. Przeważył jednak głos prezesa TVP (liczy się podwójnie). Nieoficjalnie wiadomo, że obiekcje członków zarządu TVP wzbudziła wysokość kontraktów dziennikarzy: Hanna Lis ma dostawać co miesiąc ok. 60 tys. zł (brutto), a Piotr Kraśko niewiele mniej. ”Wiadomości” w TVP 1 zaczną prowadzić pod koniec kwietnia. W grafiku na pierwsze trzy tygodnie przyszłego miesiąca figurują bowiem dotychczasowi prezenterzy programu: Dorota Wysocka-Schnepf, Małgorzata Wyszyńska i Jarosław Kulczycki.
"Rz" ustaliła natomiast, że Lis i Kraśko mieli zacząć prowadzić serwis 7 kwietnia, ale z powodu opóźnienia negocjacji najbliższa możliwa data to 18 kwietnia. Według informacji „Rz”, Lis przed ostatecznym podpisaniem umowy chce, by do serwisu trafili dziennikarze „Wydarzeń” Polsatu: Jan Mikruta, Tomasz Machała i Beata Grabarczyk oraz Marcin Firlej z TVN24.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA