fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kultura

„Media i Sztuka. Festiwal w Darłowie"

Wczoraj w Darłowie ruszył Festiwal Media i Sztuka. Impreza potrwa do 13 lipca.
„Media i Sztuka. Festiwal w Darłowie" to czterodniowe przedsięwzięcie, które jednoczy świat kultury, mediów, polityki i sportu. Organizatorami są Radio Koszalin i Miasto Darłowo.
Uczestnicy festiwalu będą mieli okazję uczestniczyć w serii spotkań na żywo z czołowymi politykami, dziennikarzami i artystami. Swój udział potwierdzili już m.in. Henryk Sawka, Wojciech Pszoniak, Janusz Głowacki czy Cezary Łazarewicz.
Wczoraj na festiwalu można było już spotkać Stanisława Tyma i Danutę Wałęsową, którzy opowiadali o napisanych przez siebie książkach. Dziś zaś uczestnicy wydarzenia posłuchają m.in. Piotra Pytlakowskiego czy Zofii Kucówny. Na plaży w Darłowie będzie można także zapoznać się z ikonami polskiego reportażu, podyskutować o malarstwie czy literaturze.
Ostatniego dnia festiwalu specjalny panel „Rosja z wilczymi oczami" poprowadzi redaktor naczelny „Rzeczpospolitej" Bogusław Chrabota. W dyskusji o ostatnich poczynaniach państwa Władimira Putina uczestniczyć będą m.in. Witold Waszczykowski z PiS, Marek Siwiec z Twojego Ruch i Paweł Kowal z Polski Razem.
W ramach festiwalu organizowany jest także przez Radio Koszalin i Miasto Darłowo konkurs o Bursztynowy Mikrofon. Udział w nim może wziąć każdy wykonawca lub zespół, który przekaże do rozgłośni dwie premierowe piosenki. Główną nagrodą jest statuetka Bursztynowego Mikrofonu Radia Koszalin i Miasta Darłowa, 50 godzin nagrań w Studiu Nagraniowo-Koncertowym im. Czesława Niemena oraz 5 tys. zł. Piosenki zostaną zaprezentowane na plenerowej estradzie przy latarni morskiej.
Patronem medialnym jest „Rzeczpospolita".
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA