fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Afera taśmowa

Piechociński: interes państwa jest zagrożony

Janusz Piechociński
Fotorzepa, Piotr Guział PG Piotr Guział
PSL chce spotkać się z prezydentem, żeby „przyjął patronat nad pewnymi inicjatywami” i przywrócił dialog w polityce.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że prezes PSL chciałby, aby prezydent przeprowadził konsultacje lub patronował konsultacjom, które prowadziłby prezes PSL ze wszystkimi klubami parlamentarnymi, w celu ustalenia, jaki scenariusz polityczny miałby poparcie parlamentarnej większości, tak by uspokoić sytuację.
Ludowcy poważnie traktują kryzys wywołany nagraniami prominentnych polityków i najwyraźniej postanowili zostać głównymi rozgrywającymi tę sytuację.
- Jesteśmy w stanie nadzwyczajnym, mamy zagrożony interes państwa – mówił wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński dziennikarzom zaraz po porannym spotkaniu kierownictwa partii. - Najpierw musimy przywrócić dialog w polityce i odpowiedzieć na pytanie kto, dlaczego i po co, a dopiero później omówić zawartość - dodał.
Ludowcy chcą, by w parlamencie zostały omówione możliwe scenariusze dalszego działania.
- Bo na razie jest polityczna kłótnia, mamy bardzo dużo teoretycznych rozwiązań, a bardzo mało realnych – podkreślił prezes PSL.
Piechociński nie chciał jednak odpowiedzieć na pytanie, czy jego partia poparłaby powołanie rządu technicznego albo przedterminowe wybory. Powiedział, że propozycje PSL najpierw przedstawi prezydentowi.
- Sprawa wymaga wyjątkowo poważnego podejścia – stwierdził lider PSL. - Każda destabilizacja i uruchomienie nieobliczalnych scenariuszy jest dla państwa niebezpieczne.
We wtorek wieczorem Piechociński spotkał się także z premierem Donaldem Tuskiem. Dziennikarzom relacjonował, że omówili możliwe scenariusze polityczne nie po to, by je zrealizować, tylko by być przygotowanym na różne sytuacje. Mówił też, że sytuacja, iż minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, jeden z bohaterów taśm „Wprost" nadal pozostaje w rządzie, jest na dłuższą metę nie do przyjęcia.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA