fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

VAT od konserwacji anten zbiorczych

Czy w tym roku konserwacja anten zbiorczych na budynkach należących do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych może być opodatkowana 7-proc. stawką VAT (PKOB 112)? Dodam, że anteny służą do odbioru sygnału telewizyjnego, który jest rozprowadzany po budynku w formie sieci kablowej.
Roboty konserwacyjne dotyczące anten zbiorczych zamontowanych na lub w obiektach budownictwa mieszkaniowego (np. na budynkach o dwóch mieszkaniach i wielomieszkaniowych, PKOB 112) opodatkowane są obniżoną stawką VAT w wysokości 7 proc.Na podstawie § 5 ust. 1a pkt 1 rozporządzenia ministra finansów z 27 kwietnia 2004 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (DzU nr 97, poz. 970 ze zm.) obniżoną stawkę 7 proc. stosujemy między innymi do robót konserwacyjnych dotyczących np. obiektów budownictwa mieszkaniowego, o których mowa w art. 2 pkt 12 ustawy o VAT, lub ich części.Anteny zbiorcze zainstalowane na takich budynkach stanowią część tych budynków. W konsekwencji roboty konserwacyjne dotyczące anten zbiorczych zamontowanych na lub w obiektach budownictwa mieszkaniowego (w tym na budynkach o dwóch mieszkaniach i wielomieszkaniowych, PKOB 112) opodatkowane są obniżoną stawką VAT. Wynosi ona 7 proc.Autor jest współpracownikiem...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA