fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Sąd uchylił uchwałę o podziale zysku PZU za 2006 r.

Warszawski sąd uchylił podjętą w maju 2012 roku uchwałę walnego zgromadzenia Grupy PZU SA w sprawie podziału zysku za 2006 rok. Według niej PZU dywidendy nie wypłaciła, a prawie cały zysk za 2006 rok, czyli 3,26 miliarda złotych miał zasilić kapitał zapasowy, podała firma we wtorek.
Wniosek o unieważnienie uchwały został złożony przez Manchester Securities Corporation, który uznał ją "za sprzeczną z dobrymi obyczajami i mającą na celu pokrzywdzenie powoda - akcjonariusza spółki".
"Sąd Okręgowy w Warszawie (...) ogłosił wyrok w sprawie (...), którym uchylił w całości uchwałę (...) zwyczajnego walnego zgromadzenia spółki z dnia 30 maja 2012 roku w sprawie podziału zysku netto PZU SA za rok obrotowy zakończony w dniu 31 grudnia 2006 roku (...)" - głosi komunikat.
Wyrok nie jest prawomocny i PZU podało, że złoży wniosek o jego pisemne uzsadnienie. Po jego otrzymaniu rozważy podjęcie odpowiednich kroków prawnych.
"Nie komentujemy tego wyroku, czekamy na jego pisemne uzasadnienie. Jest duże prawdopodobieństwo, że odwołamy się od orzeczenia" - powiedział Reuterowi rzecznik PZU Michał Witkowski.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA