fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Netia w górę po publikacji „WSJ"

Bloomberg, Kuba Kamiński Kub Kuba Kamiński
Nawet o 8 proc. do 5,4 zł rósł w piątek kurs akcji Netii po tym, jak "Wall Street Journal" opublikował artykuł o przymiarkach grupy Deutsche Telekom, do usprawnienia realizacji strategii. Rozmowy władz DT na ten temat miałyby odbywać się w przyszłym tygodniu w Polsce.
To o tyle ciekawe, że - według informacji "Parkietu"  we wtorek w Berlinie zaplanowano spotkanie dziennikarzy z regionu z zarządem i członkami zarządu DT. To właśnie tam, podczas tzw. Network Day zaprezentowana  ma być strategia niemieckiej grupy.
Czy potem władze DT zjadą potem do Polski - nie udało nam się w piątek potwierdzić. Tymczasem gazeta zasugerowała, że kierowany jeszcze przez Rene Obermanna DT rozważał drastyczne decyzje dotyczące spółek w Europie Wschodniej. Miałby sprzedać sieci komórkowe w krajach, gdzie nie ma innych usług, albo zacząć inwestować na tych rynkach w sieci stacjonarne, poszerzając portfel tak, aby móc oferować pakiety usług.
Wedug "WSJ", pod młotek miał pójść pakiet akcji w czeskiej spółce T-Mobile (warty 1,7 mld euro). Z drugiej strony, w kolejnym zdaniu autorzy materiału podają, że przyszły prezes DT - Timothy Hottges (zastąpi Obermanna od 2014 r.) - jest zwolennikiem ekspozycji międzynarodowej grupy.
"WSJ", który wcześniej podawał, że DT zamierza przejąć GTS CE za około 600 mln euro, teraz informuje, że Niemcy biorą pod uwagę również Netię oraz, że pierwsze rozmowy już się odbyły. Nie podano, czy działo się to w ostatnim czasie. Tymczasem to na tej ostatniej wzmiance zbudowały swoje informacje w piątek polskie serwisy finansowe.
Za to nasi informatorzy wskazywali wcześniej, że DT ogłosi zakup GTS na początku września.
Netia jest na sprzedaż od kilku lat, ale w programie motywacyjnym zarządu  plan ten znalazł ujście w ub.r.
Miroslav Rakowski, prezes T-Mobile Polska zapewniał niedawno, że Netia nie jest w kręgu zainteresowań kierowanej przez niego firmy ze względu na cenę, jakiej oczekują właściciele.  Zarząd Netii pytany o sprzedaż firmy przy publikacji wyników za II kw. odmawiał komentarza.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA