fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowego biznesu nie trzeba zgłaszać

Przedsiębiorca planujący zatrudniać pracowników nie musi już informować o tym fakcie Państwowej Inspekcji Pracy czy sanepidu. Obowiązek ten został zniesiony na początku 2013 r.
Prowadzę działalność gospodarczą. Planuję rozszerzyć jej zakres i w związku z tym zatrudnić pracowników. Czy taki zamiar trzeba zgłosić do Państwowej Inspekcji Pracy oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej? Czy jest na to jakiś termin? Czy w razie niedokonania zgłoszenia spotka mnie kara?Nie to odpowiedź na wszystkie trzy pytania. Od 17 stycznia 2013 r. przestał obowiązywać art. 209 kodeksu pracy, który nakładał na każdego pracodawcę rozpoczynającego działalność obowiązek pisemnego zawiadomienia o miejscu, rodzaju i zakresie prowadzonej działalności właściwego okręgowego inspektora pracy i państwowego inspektora sanitarnego. Obowiązywał 30-dniowy termin na takie zgłoszenie, liczony od dnia rozpoczęcia działalności (rozumianej jako moment uzyskania statusu pracodawcy – czyli zatrudnienia pierwszej osoby na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę).Od 17 stycznia br. zniesiono również obowiązek in...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA