fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mazowsze

Kolejny odcinek nabrzeża Wisły czeka na nową odsłonę

Wzdłuż nowych bulwarów nad rzeką powstaną ścieżki rowerowe, trasy do biegania i plaża
materiały prasowe
Kosztem ponad 65 mln zł Skanska wyremontuje drugi odcinek bulwarów wiślanych. Inwestycja ma być gotowa za niespełna rok.

Modernizowany odcinek od mostu Świętokrzyskiego do mostu Śląsko-Dąbrowskiego ma blisko 1,2 km. W przetargu na jego przebudowę wystartowało pięć firm, które za swoje usługi żądały od 65,8 mln zł do 81,2 mln zł.

Najtańszą ofertę i najkrótszy czas realizacji – 11 i pół miesiąca – przedstawiła firma Skanska i to z nią w połowie kwietnia stołeczny ratusz podpisał umowę. – Bulwary to inwestycja, na którą czekają warszawiacy; nie możemy ich zawieść. Traktujemy ten projekt priorytetowo, dlatego bacznie będziemy obserwować postęp prac na budowie. Mam nadzieję, że wykonawca nas nie zawiedzie i już latem przyszłego roku będziemy się przechadzać kolejnym fragmentem nadwiślańskiej promenady – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Dzięki modernizacji bulwary zmienią się nie do poznania. Powstaną tam m.in. promenada spacerowa, ścieżka rowerowa i parterowe pawilony usługowe. Będzie też przejście w osi ul. Bednarskiej.

Teren remontowanych bulwarów zostanie podzielony na trzy strefy. Pierwsza, edukacyjna, blisko Centrum Nauki Kopernik, będzie służyła do organizacji wystaw plenerowych. W drugiej, rekreacyjnej, będzie plac zabaw, kawałek plaży. Trzecia, gastronomiczna i kulturalna, znajdzie się bliżej mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Jak mówią przedstawiciele firmy Skanska, do dyspozycji mieszkańców przygotowana zostanie infrastruktura, m.in. do joggingu, wycieczek rowerowych oraz długich spacerów, a osoby poszukujące wypoczynku i relaksu z pewnością zachęcą park, promenada spacerowa czy miejska plaża. Na miejscu będzie też wodny plac zabaw.

Powstaną urządzenia rekreacyjne i elementy małej architektury. Na miejscu będą punkty dostępowe do WiFi oraz sieć monitoringu – zapowiada Tomasz Ostalczyk, menedżer projektu z firmy Skanska.

Przebudowa całych bulwarów jest podzielona na kilka etapów. Latem ubiegłego roku został otwarty pierwszy odcinek – bulwar Jana Karskiego (od ul. Boleść do mostu Śląsko-Dąbrowskiego). Drugi odcinek to bulwar biegnący właśnie od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do Centrum Nauki Kopernik, trzeci to odcinek od mostu Świętokrzyskiego z pomnikiem Syreny do wysokości ul. Tamka oraz bulwar Bohdana Grzymały-Siedleckiego aż do Portu Czerniakowskiego.

Teraz jest remontowany drugi odcinek, a trzeci – od mostu Świętokrzyskiego aż do Portu Czerniakowskiego – wciąż czeka na remont.

Jak zapowiedziały, władze miasta jeszcze w tym roku ogłoszą konkurs na realizację kolejnego odcinka bulwarów od mostu Świętokrzyskiego do mostu Poniatowskiego oraz na koncepcję do końca bulwaru, do Portu Czerniakowskiego.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA