fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zadania

Pozew zbiorowy za defiladę w Katowicach

Fotorzepa
W Katowicach przy okazji wojskowej defilady odholowano kilkadziesiąt samochodów. Teraz grupa mieszkańców zamierza złożyć pozew zbiorowy przeciwko miastu - informuje portal Onet.pl.

W związki z organizacją tegorocznej defilady z okazji Święta Wojska Polskiego z ulic Katowic odholowano kilkadziesiąt pojazdów. Powodem były wytyczne organizatora, zgodnie z którymi prywatne samochody nie mogły być parkowane wzdłuż trasy przemarszu wojska oraz w innych wytypowanych miejscach.

Kierowcy za odholowanie i parking musieli zapłacić około 600 zł. Część z nich zamierza walczyć w sądzie o zwrot kosztów. Uważają, że miasto niedostatecznie zadbało o oznakowanie miejsc postojowych.

Co na to miasto? – Oczywiście każdy mieszkaniec ma prawo wystąpić z pozwem – wtedy jego rozstrzygnięciem zajmie się sąd. Jednak zważywszy na to, że dołożyliśmy wszelkich starań, by teren był z dużym wyprzedzeniem odpowiednio oznaczony – zakładamy, że sąd przychyli się do naszego stanowiska – komentuje na łamach Onetu Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urząd Miasta Katowice.

Czytaj także:

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA