fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Dom jednej z największych gwiazd Hollywood na sprzedaż

Jade
Za 14 mln dolarów został wystawiony na sprzedaż dom jednej z największych gwiazd Hollywood - Audrey Hepburn.

Na aukcji sprzedane zostaną także pamiątki po sławnej aktorce - jej buty, ubrania, zdjęcia oraz inne drobiazgi, ale dom to prawdziwy "rarytas".

Dom, a właściwie spora posiadłość, znajduje się w Los Angeles w prestiżowej dzielnicy Holmby Hills. Sam dom ma powierzchnię ponad 600 metrów kwadratowych i został zbudowany w 1938 roku. Projektantem był Paul R. Williams, pierwszy Afroamerykanin, który dostał się do elitarnego stowarzyszenia American Institute of Architects. Williams zaprojektował wiele budynków użyteczności publicznej oraz ponad 2 tys. domów dla gwiazd Hollywood i majętnych obywateli Kalifornii.

Poza Audrey Hepburn w tym domu mieszkali także inni znani aktorzy, mi.n. Mia Farrow z Frankiem Sinatrą, Eva Gabor oraz David Niven.

Audrey Hepburn mieszkała tam z pierwszym mężem, Melem Ferrerem.

Przez lata dom znany był jednak jako Posiadłość Evy Gabor (Eva Gabor Estate). Aktorka mieszkała w nim ponad 20 lat, aż do śmierci w 1995 roku.

Dom ma nie tylko sześc sypialni, 6 łazienek, kilka salonów, bibliotekę, jadalnię i kuchnię, ale także własny kort tenisowy, duży basen oraz domek dla gości i wypielęgnowany ogród o powierzchni około 4,5 tys. metrów kwadratowych. Wszystko w klasycznym, eleganckim i pełnym przepychu stylu hollywoodzkim.

Także służba ma własne pomieszczenia, dyskretnie oddzielone od głównego domu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA