fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Bajeczny dom Jackie Kennedy na sprzedaż

materiały
Zanim Jackie Kennedy została pierwszą dama USA, była Jackie Bouvier i mieszkała w małym mieście nad brzegiem Potomacu w stanie Wirginia. Teraz dom, w którym spędziła szczęśliwe dzieciństwo został wystawiony na sprzedaż.

Nie jest to jednak zwykły dom. Po pierwsze trzeba za niego zapłacić 49,5 mln dolarów czyli prawie 188 mln złotych. Po drugie to nie jest po prostu dom, ale prawdziwa rezydencja z własną nazwą Merrywood i ponad 2 tys. metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej.

Dom wybudowano w 1919 roku w miejscowości McLean. Jackie wprowadziła się do niego z matką i siostrą zaraz po powtórnym małżeństwie matki z adwokatem i udziałowcem Standard Oil - Hugh D. Auchinclossem. Jej rodzice rozwiedli się w 1940 roku, a matka Janet Norton Lee Bouvier ponownie wyszła za mąż 1942 roku. Jackie zyskała nie tylko nowy, wspaniały dom, ale także przyrodnie rodzeństwo - brata i siostrę.

Merrywood jest prawdziwą rezydencją z 9 sypialniami, trzema salonami, 13 łazienkami, piwnicą na wina, elegancką jadalnią i kilkoma salonikami rozmieszczonymi w rożnych skrzydłach domu. Dom otacza wypielęgnowany trawnik, ogrody, oranżerie a na terenie posiadłości jest też basen, kort tenisowy oraz pawilon z krytym basenem, siłownią i przebieralnią.

Cała posiadłości, znajdująca się na eleganckich przedmieściach McLean, ma niemal 30 tys. metrów kwadratowych powierzchni.

Dom obecnie należy do jednego z założycieli koncernu AOL - Stevena Case oraz jego żony Jean, przewodniczącej National Geographic Society. Kupili oni Merrywood w 2005 roku za 24,5 mln dolarów - informuje Wall Street Journal.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA