fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory do PE

Kaczyński: Przestrzegamy konstytucji, nie dzielimy Polaków

Twitter/Prawo i Sprawiedliwość
PiS praktykuje demokrację i przestrzega konstytucji. Chodzi o to, żeby Polacy wiedzieli, że nie ma tak naprawdę żadnego przeciwwskazania do tego, by głosować na PiS - mówił na wrocławskiej konwencji PiS we Wrocławiu Jarosław Kaczyński.

- Ciąży na  nas wielki obowiązek - mówił we Wrocławiu Kaczyński.

Prezes PiS mówił, że dzięki polityce Zjednoczonej Prawicy coraz blliższy jest cel - sprawiedliwa Polska, i takie jest hasło kampanii. Kaczyński podkreślił, że dzięki trzem latom rządów PiS udało się doprowadzić do tego, że niektóre dzieci po raz pierwszy wyjechały na wakacje czy dostały smartfona, co do tej pory było poza możliwościami ich rodziców.

- A przecież przed nami nowa piątka, piątka PiS - przypomniał Kaczyński.

Lider PiS ostrzegł, że realizacja kolejnych planów socjalnych  będzie możliwa tylko wtedy, gdy Zjednoczona Prawica utrzyma władzę. Bo jeśli się tak nie stanie, to "Polska zacznie się cofać" - zapowiedział Kaczyński.

- Nasi przeciwnicy, nawet gdyby chcieli, z całą pewnością nie potrafiliby tej drogi kontynuować. Ale mówią, że nie chcą. Mówią, że chcą to wszystko zmienić, że mają zamiar zniszczyć naszą politykę społeczną, a  także polską demokrację - przekonywał Kaczyński.

I dodał, że w tym przypadku rzeczywiście można im wierzyć - "rzeczywiście zniszczą, jeśli nie będziemy potrafili zwyciężać".

Kaczyński zaapelował podjęcie wysiłku po raz kolejny, by wybory wygrała Zjednoczona Prawica".

- Musimy walczyć o duszę każdego Polaka - mówił. - To jedyna droga, aby Polska mogła się dalej zmieniać, była bardziej europejska i silniejsza.

Kaczyński przekonywał, że jego partia praktykuje demokrację, przestrzega konstytucji i nie dzieli Polaków.

- My o nikim nie mówimy, że jest moherowym beretem. Nie wysyłaliśmy ABW do kogoś, kto prowadził stronę, na której troszkę żartowano z prezydenta Komorowskiego - mówił lider PiS.

Zauważył też, że przeciwnicy polityczni mają przewagę medialną, dlatego wielu wyborców ma "mocno zamieszany obraz przez media, które na białe - mówią czarne, a na czarne - białe", a mediów, które prezentują taki obraz "jest obecnie w Polsce niestety sporo".

I dlatego, zdaniem prezesa, trzeba przekonać wyborców, że nie ma żadnych przeciwwskazań, by głosować na PiS.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA