fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Cztery manifestacje w Warszawie. Utrudnienia w ruchu

AdobeStock
W związku z tym, że przez stolicę przejdą dziś aż cztery manifestacje, mieszkańcy stolicy muszą liczyć z dużymi utrudnieniami w ruchu.

Utrudnienia w ruchu w Warszawie potrwają dziś przez cały dzień. Związane jest to z czterema manifestacjami, które przejdą dziś ulicami stolicy.

 

 

O godzinie 9.00 zaczęła się manifestacja osób wspierających strajk nauczycieli. Protestujący zebrali się na rondzie Dmowskiego i ruszyli pod siedzibę Ministerstwa Edukacji Narodowej znajdującą się w alei Szucha. Trasa marszu to: Al. Jerozolimskie, rondo gen. Ch. de Gaulle’a, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, J. Matejki przed Sejm RP i dalej ulicami: Piękna, Al. Ujazdowskie, pl. Na Rozdrożu, al. J. Ch. Szucha.

Jeśli przejazd zostanie zablokowany, komunikacja miejska zostanie skierowana na objazdy. Tramwaje linii 7, 22 oraz 25 pojadą ulicą Towarową, mostem Śląsko-Dąbrowskim i aleją "Solidarności". Linie 9 i 24 po stronie Śródmieścia swoją trasę kończyły będą na placu Starynkiewicza, a po stronie praskiej tramwaje te pojadą al. Zieleniecką, Targową i Ratuszową do pętli Ratuszowa-ZOO. Linie: 4, 15, 18 i 35 kursować będą objazdem ulicami: Nowowiejska, al. Niepodległości, Chałubińskiego, al. Jana Pawła II.

Drugi przemarsz związany jest z Dniem Świadomości Alienacji Rodzicielskiej. Rozpocznie się on przed Trybunałem Konstytucyjnym przy al. Szucha około godziny 11.45. Zgromadzeni przejdą trasą: al. Szucha, pl. Na Rozdrożu, Al. Ujazdowskie, Piękna, Górnośląska, Myśliwiecka, Rozbrat, Przemysłowa, Koźmińska, Fabryczna, Rozbrat, Myśliwiecka, Górnośląska, Wiejska, Matejki, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Miodowa, pl. Krasińskich, Świętojerska, gen. W. Andersa i al. „Solidarności”. Zgromadzenie zakończy się przed siedzibą Rzecznika Praw Obywatelskich i zaplanowano je na godzinę 19.00. Manifestujący zatrzymają się między innymi przed Trybunałem Konstytucyjnym, Ministerstwem Sprawiedliwości, siedzibą Rzecznika Praw Dziecka, Sejmem i Senatem, Pałacem Prezydenckim oraz Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

O godzinie 14.00 przed pomnikiem Powstania Warszawskiego na pl. Krasińskich rozpocznie się trzeci przemarsz. Nie wiadomo jednak, kto i w jakim celu go organizuje. Uczestnicy tego zgromadzenia przejdą ulicami: Miodowa, Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat przed pomnik Mikołaja Kopernika. Koniec przemarszu planowane jest około godziny 17.00. 

Przed Ambasadą Turcji przy ulicy Rakowieckiej 19 odbyła się także manifestacja, której członkowie, jak co roku upamiętnią ludobójstwo Ormian. Manifestacja rozpoczęła się o godzinie 9.00 i trwała do 10:30.

Wszystkie zmiany związane z trasami komunikacji miejskiej śledzić można na stronie internetowej ZTM.

Źródło: rp.pl, ZTM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA