Gdyby Serena Williams wygrała tegoroczny turniej Australian Open byłoby to jej 24. zwycięstwo w turnieju wielkoszlemowym, co oznaczałoby wyrównanie rekordu Margaret Court - zauważa Onet.

Na drodze do realizacji tego celu stanęła jej jednak Chinka Wang. W starciu z Williams zajmująca 29. miejsce w rankingu WTA Chinka była lepiej dysponowana od utytułowanej rywalki. Wang była bliska zwycięstwa w dwóch setach, ale w drugim secie Williams zdołała doprowadzić do tie-breaka - a w tym była zdecydowanie lepsza.

O wszystkim zdecydował trzeci set, w którym Wang prezentowała się lepiej na korcie i ostatecznie wygrała go 7:5.

Z Australian Open pożegnała się też Caroline Wozniacki, która przegrała z Tunezyjką Ons Jabeur 5:7, 6:3, 5:7. Porażka oznacza pożegnanie się Wozniacki z kortem - słynna tenisistka zapowiedziała, że po tegorocznym Australian Open kończy karierę.