Thiem o wielki finał zagra teraz z Alexandrem Zverevem, który we wcześniejszym ćwierćfinale zapewnił sobie pierwszy w karierze awans do półfinału wielkoszlemowego turnieju - czytamy w Onecie.

Nadal w pierwszym secie prowadził już 5:3 i przy stanie 40:30 miał piłkę setową. Thiem zdołał jednak obronić się przed utratą seta, a następnie był już bezbłędny i ostatecznie rozstrzygnął seta na swoją korzyść w tie-breaku.

W drugim secie Nadal znów prowadził - tym razem 4:2. Jednak Thiem zdołał doprowadzić do wyrównania i znów okazał się lepszy w tie-breaku.

Trzeci set przyniósł wreszcie wygraną Nadalowi, który przy stanie 5:4 zmarnował pierwszą piłkę setową, ale przy kolejnej był już bezbłędny.

W czwartym secie lepiej zaczął Thiem, który w pewnym momencie prowadził już 3:1. Jednak przy stanie 5:4 Thiem zaczął grać nerwowo - i znów seta musiał rozstrzygnąć tie-break. Po raz trzeci w tym meczu wygrał go Thiem.