GP Abu Zabi: Hamilton wygrywa, Kubica ostatni

Brytyjczyk Lewis Hamilton przypieczętował zdobycie tytułu mistrza świata Formuły 1 zwycięstwem w Grand Prix Abu Zabi. W ostatnim wyścigu sezonu Robert Kubica zajął ostatnie miejsce spośród kierowców, którzy dojechali do mety - informuje Onet.

Aktualizacja: 01.12.2019 16:03 Publikacja: 01.12.2019 15:28

Max Verstappen z Red Bull Racing uczcił zajęcie drugiego miejsca kręceniem się w kółko

Lewis Hamilton (Mercedes) już wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrzowski. W Abu Zabi potwierdził swoją dominację nad rywalami, zwyciężając po raz 84. w karierze - pisze Onet.

Drugie miejsce w Grand Prix Abu Zabi zdobył Max Verstappen z Red Bull Racing, trzeci linię mety przekroczył Charles Leclerc (Ferrari).

Robert Kubica w kwalifikacjach do wyścigu zajął ostatnie miejsce. Rywalizację w Abu Zabi rozpoczął jednak z przedostatniego, ponieważ karę za zmianę silnika otrzymał Valtteri Bottas. Polak, który długo jechał na twardych oponach, przesunął się na 15. pozycję. Po odwiedzeniu pit stopu był 19. i na tym miejscu ukończył wyścig. Rywalizacji nie ukończył Lance Stroll (Racing Point). Partner Polaka z zespołu Williams, George Russell, dojechał do mety na 17. miejscu.

Przyszłość Kubicy w Formule 1 jest niepewna. Być może start w Grand Prix Abu Zabi był dla Polaka ostatnim występem w F1.