fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Rosja: Chcą kota na burmistrza miasta

AFP
W internetowej sondzie, zorganizowanej przez serwis Altai Online w rosyjskiej sieci społecznościowej Vkontakte, spośród kandydatów na burmistrza syberyjskiego miasta Barnauł najwięcej głosów otrzymał... 18-miesięczny kot - informuje CNN.

Rozgoryczeni korupcją panującą wśród lokalnych polityków mieszkańcy Barnauł wysunęli kandydaturę Barsika - 18-miesięcznego kota rasy Scottish Fold - na nowego burmistrza miasta. W internetowym głosowaniu bez trudu wygrał on z innymi kandydatami do tego stanowiska, uzyskując 91,6 proc. oddanych w sondzie głosów.

Niektórzy z głosujących wyjaśnili, dlaczego zdecydowali się poprzeć kota w internetowym głosowaniu. "Kot może ukraść co najwyżej puszkę Whiskas" - napisał Jewgienij Jewdosiejenko sugerując, że inni kandydaci do rządzenia miastem są gotowi kraść znacznie więcej. Inny zwolennik kota, Jurij Władimirowicz napisał, że "w jego spojrzeniu widać troskę o ludzi".

Zaufanie do polityków w Barnauł znacznie się zmniejszyło po serii skandali korupcyjnych z ich udziałem. Poprzedni burmistrz miasta - Igor Sawincew - zrezygnował ze stanowiska w sierpniu.

Mimo popularności jaką Barsik cieszy się wśród wyborców, kot ma małe szanse na zajęcie fotela burmistrza. Wyboru nowego włodarza miasta dokona komisja w skład której wejdzie gubernator Aleksander Karlin i członkowie rady miasta.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA