fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Państwo w państwie: Komornicy ciągle bez żadnej kontroli

Więcej w programie „Państwo w państwie”, Polsat, 24.04.2016, godz. 19.30
Rzeczpospolita
Komornik z Bełchatowa zajął samochód Marioli Łąckiej, choć dług miała jej córka. Po historii rolnika, któremu nielegalnie zajęto traktor, takich sytuacji miało już nie być.

Marta Łącka, córka pani Marioli, faktycznie miała długi. Komornik zabierał jej z konta połowę pensji. Ale gdy egzekucja zbliżała się do końca, asesor z bełchatowskiej kancelarii komorniczej niespodziewanie zajął samochód, którym jechała. Tłumaczenia i dokumenty świadczące o tym, że auto należy do jej matki, na nic się zdały. – Ich specjalnie nie interesuje, kto jest właścicielem. Interesowało ich tylko, kto jechał tym samochodem – mówi Marta Łącka.

Według informacji, które kobiety uzyskały od asesora, auto miało się znajdować na jednym z parkingów w Warszawie. Gdy dotarły pod wskazany adres, okazało się, że nie ma tam żadnego parkingu. – Pan komornik do ostatniej chwili trzymał informację, gdzie jest ten samochód, w tajemnicy. Nie wiem, gdzie było auto. Nie wiem, kto je użytkował – mówi pani Marta.

Prokuratura wszczęła w tej sprawie postępowanie, ale do tej pory nikomu nie postawiła zarzutów. – Panowie czują się zupełnie bezkarni, robią, co chcą, a instytucje, które zostały do tego powołane, nie robią nic – mówi Mariola Łącka.

W drugiej części programu Polsatu „Państwo w państwie" redakcja wróci do sprawy dotyczącej spółdzielni mieszkaniowej w Warszawie. Byli członkowie zarządu doprowadzili ją do bankructwa, a teraz usłyszeli zarzuty niegospodarności.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA