fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Matka Boska z czerwonym piorunem. Bartłomiej Sienkiewicz: Wyraz wiary w istotę chrześcijaństwa

Twitter, Bartłomiej Sienkiewicz
Były minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz opublikował na Twitterze zdjęcie przedstawiające Matkę Boską z czerwonym piorunem na szacie, jednym z symboli Strajku Kobiet. Jak ocenił „to wyraz wiary w istotę chrześcijaństwa”.

„To nie jest bluźnierstwo, jak orzekną nasi fundamentaliści. To wyraz wiary w istotę chrześcijaństwa, z którym oni walczą” - napisał na Twitterze Bartłomiej Sienkiewicz, publikując zdjęcie naklejki na jednym z warszawskich teatrów. Przedstawia ona Matkę Boską z czerwonym piorunem, który jest jednym z symboli Strajku Kobiet. 

22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis pozwalający na przerwanie ciąży, gdy badania prenatalne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z konstytucją.

Chodzi o art. 4a ust. 1 pkt 2 ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania.

Po decyzji TK w całej Polsce doszło do fali protestów, organizowanych przez organizacje walczące o prawa kobiet. Główną z nich jest właśnie Strajk Kobiet. Demonstracje odbywają się zarówno w największych polskich miastach, jak i w znacznie mniejszych ośrodkach.

Źródło: Twitter
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA