fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Pożar opanował grecką wyspę. Mieszkańcy zmuszeni do ewakuacji

AFP
We wtorek tysiące strażaków walczyły z pożarami w Grecji. Największe zniszczenie wywołał ogień w rezerwacie przyrody na wyspie Eubea na północ od Aten.

Pożar na wyspie Eubea spowodował, że władze ewakuowały mieszkańców czterech wiosek i klasztoru. Ogień pochłonął domy w jednym z miasteczek, ale nie ma informacji o ofiarach - donosi "The National Herald".

Na miejsce wysłano cztery samoloty gaśnicze z Chorwacji i Włoch. Straty osobiście oglądał premier Kyriakos Mitsotakis. Po powrocie do Aten odwiedził główne centrum koordynacji straży pożarnej. Szef rządu podziękował strażakom za ich pracę. Zapowiedział, że główną troską rządu jest ochrona życia obywateli.

W akcji gaśniczej nie pomagały warunki pogodowe. Silny wiatr powodował, że ogień szybko się rozprzestrzeniał. Greckie media informują, że pożary od ubiegłego tygodnia wybuchają na terenie całego kraju.

Ogień był widoczny z domów w Atenach. Pożar na paśmie górskim Hymettus zarejestrował jedna z internautek.

Suchy i gorący klimat powoduje, ze pożary są powszechne w okresie letnim w Grecji. W ubiegłym roku ponad 100 osób zmarło w wyniku pożaru, który objął nadmorską wioskę Mati. Ogień uwięził ludzi w samochodach. Część osób utonęło, gdy próbowała odpłynąć od plaż pochłoniętych przez ogień.

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA

5:30 AM and I can't sleep. This is the view from my balcony. 20min away from my place. #fire #athens #???????? #?µ???? pic.twitter.com/Rqz0IVYeft

— Athina Lau (@Vanillaburp) 12 sierpnia 2019

REKLAMA