fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Nowa tradycja Dnia Niepodległości: poczytaj psu

Maricopa County Animal Care and Control
W USA Dzień Niepodległości, podobnie jak Nowy Rok, jest dla ludzi okazją do świętowania. Ale dla zwierząt w schroniskach wybuchające non stop fajerwerki to źródło stresu i przyczyna paniki, która doprowadza psy nawet do samookaleczeń.

Gdy za oknami co chwila eksplodują fajerwerki, nasi domowi pupile mogą się schować pod łóżko. Psy w schroniskach nie mają tyle szczęścia.

Przerażonym hałasem psom zdarza się samookaleczać, w skrajnej panice próbują uciec przez oszklone drzwi, co skutkuje ciężkimi ranami.

Jedno z amerykańskich schronisk w hrabstwie Maricopa w Arizonie, Maricopa County Animal Care and Control, w ubiegłym roku wpadło na pomysł, jak ulżyć zwierzętom w takich chwilach.

Zaapelowało do lokalnej społeczności, by 4 czerwca jak najwięcej osób odwiedziło schroniska i próbowało psy uspokoić.

Odzew mieszkańców okolicznych miejscowości przeszedł najśmielsze oczekiwania. Do dwóch schronisk w Phoenix zgłosiło się ponad 300 osób i wzięło udział w akcji uspokajania psów.

Wolontariusze stosowali rozmaite metody - czytali psom, śpiewali, niektórzy po prostu do nich mówili. Skoncentrowane na obecności człowieka i bardzo jej spragnione psy nie zwracały uwagi na dochodzące z zewnątrz wystrzały.

Akcję uznano za tak udaną i pożyteczną, że postanowiono organizować ją co roku. Wczoraj odbyła się po raz drugi.

Źródło: boredpanda.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA